statystyki

Ustawa antyodorowa: Jest już projekt kodeksu przeciwdziałania uciążliwości zapachowej

autor: Urszula Mirowska-Łoskot01.09.2016, 07:30; Aktualizacja: 01.09.2016, 09:35
MŚ zleciło ekspertyzę, której celem jest stworzenie listy najbardziej uciążliwych substancji i związków chemicznych

MŚ zleciło ekspertyzę, której celem jest stworzenie listy najbardziej uciążliwych substancji i związków chemicznychźródło: ShutterStock

Ministerstwo Środowiska przygotowało projekt kodeksu przeciwdziałania uciążliwości zapachowej, w którym radzi, jak zapobiegać fetorom. I już zapowiada, że szykuje ustawę antyodorową.

Reklama


Mieszkańcy Gorzycy w gminie Międzyrzecz (woj. lubuskie) protestują wobec planu budowy chlewni na dwa tysiące świń. Ich zdaniem może to doprowadzić do upadku tej turystycznej miejscowości. Najbardziej obawiają się, zwłaszcza właściciele domów oddalonych od przyszłej chlewni o kilkadziesiąt czy kilkaset metrów, uciążliwych zapachów. Inwestor nie zamierza rezygnować z budowy chlewni – podkreśla, że ma wszystkie niezbędne pozwolenia i działa zgodnie z obowiązującym prawem. Mieszkańcy o interwencję w tej sprawie poprosili posłów. Ci z kolei zwrócili się do resortu środowiska. Ten zapewnia, że problem rozwiąże, choć poprzednie rządy na nim poległy.

Jest już kodeks

– Z uwagi na napływające liczne interpelacje poselskie, zapytania senatorskie, skargi mieszkańców i apele samorządów dotyczące problemu uciążliwości zapachowej resort środowiska podjął decyzję o etapowym rozwiązaniu tego problemu. Pierwszy to opracowanie kodeksu przeciwdziałania uciążliwości zapachowej – informuje w odpowiedzi na jedną z interpelacji poselskich Paweł Sałek, wiceminister środowiska. Przygotowano już projekt takiego kodeksu.


Pozostało jeszcze 69% treści

Czytaj wszystkie artykuły
Miesiąc 97,90 zł
Zamów abonament

Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Więcej na ten temat

Reklama


Artykuły powiązane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie