Kobiety tatuują się coraz chętniej i coraz odważniej - zauważa Katarzyna Ponikowska, organizatorka festiwalu tatuażu Body Art Convention. Podkreśla również, że panie nie tylko chętniej odwiedzają salony tatuażu, ale coraz częściej same zajmują się tatuowaniem.

"Tatuaże cieszą się wśród kobiet coraz większym zainteresowaniem, panie odważniej podchodzą do tego tematu, tatuując coraz większe partie ciała. Warto również podkreślić, że kobiety nie tylko robią sobie tatuaż, ale coraz częściej zajmują się tatuowaniem. Dawniej było to zajęcie wykonywane głównie przez mężczyzn" - ocenia Ponikowska.

Widać to również w trendach i wzorach, które wybierają kobiet. Choć wciąż popularnością cieszą się motywy kwiatowe i zwierzęce, na ciałach kobiet można dostrzec elementy komiksowe, a nawet do tej pory chętnie wybierane przez mężczyzn wzory biomechaniki.

Jednak mówiąc o tatuażu kobiecym Ponikowska podkreśla, jak ważne jest jego dopasowanie do kobiecego ciała, które wciąż się zmienia.

"Najważniejsze to dostosować tatuaż do ciała kobiety. Pamiętajmy, że kobiece ciało zmienia się pod wpływem różnych czynników, dlatego lokalizacja tatuażu musi być bardzo przemyślana. Niestety, niewiele kobiet zastanawia się nad tym. Powtarzam dziewczynom, że bez sensu jest tatuowanie sobie piersi, brzucha czy bioder. Wystarczy, że lekko przytyjemy tatuaż się rozejdzie, nawet, jeśli schudniemy, nie będzie on wyglądał tak jak powinien, trzeba go poprawiać, a i tak może nie odzyskać swojej dawnej formy" - przestrzega organizatorka festiwalu tatuażu Body Art Convention.

Popularność tatuaży wśród kobiet mocno zaznacza się również podczas konwencji tatuażu, gdzie można zobaczyć jak odważnie do sztuki zdobienia ciała podchodzą kobiety. "Nieodłącznym elementem konwencji tatuażu są konkurencje na najlepszy tatuaże, w takich konkurencjach startuje coraz większa liczba kobiet. Konkurencje na najlepszą kompozycję damską pokazują jak niesamowite rzeczy mają na skórze kobiety" - dodaje Katarzyna Ponikowska.