Cukrzyca jest chorobą, która dotyka miliony ludzi na całym świecie i może prowadzić do poważnych powikłań. Według szacunków IDF (Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej) 1 na 10 dorosłych na świecie na nią cierpi. W związku z coraz powszechniej występującymi chorobami cywilizacyjnymi odpowiedzialny pracodawca powinien wspierać swoich pracowników na tę okoliczność. Jednym z rozwiązań, które może zapewnić wsparcie jest polisa grupowa. Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy przyjrzyjmy się innowacyjnemu dodatkowi do ubezpieczenia grupowego oferowanego przez Nationale-Nederlanden.

Epidemia XXI wieku

Cukrzyca to jedna z najpowszechniejszych chorób przewlekłych, uznana przez Organizację Narodów Zjednoczonych za epidemię XXI wieku. Według Narodowego Testu Zdrowia Polaków przeprowadzonego przez Medonet pod patronatem strategicznym Nationale-Nederlanden co dziesiąty Polak zmaga się z cukrzycą. Co więcej, wiele osób nie jest świadomych, że choruje, więc liczba cukrzyków w Polsce może przekraczać 3 mln osób. Chorych przybywa wraz z wiekiem. Zgodnie z wynikami NTZP w grupie 45-54-latków cukrzycę deklaruje 7 proc. ankietowanych, w grupie 55-64-latków 14 proc., a w grupie powyżej 65. roku życia już blisko jedna czwarta badanych. Jednocześnie 8 na 10 cukrzyków zmaga się z powikłaniami sercowo-naczyniowymi.

Pomocna dłoń pracodawcy

Osoby cierpiące na cukrzycę szukają pomocy w związku ze swoimi dolegliwościami, a pracodawcy coraz częściej oferują nie tylko standardowe świadczenia zdrowotne, lecz także polisy na wypadek chorób. Wspieranie pracowników w chorobie stało się kluczowym trendem w nowoczesnym środowisku pracy. Dlatego Nationale-Nederlanden zapewnia pracodawcom ofertę kompleksowych świadczeń zdrowotnych dla pracowników, w tym także innowacyjne programy wsparcia w przypadku chorób. W świetle zagrożeń związanych z rozpowszechniającymi się schorzeniami cywilizacyjnymi pełna opieka i wsparcie w tematach zdrowia to przyszłość ubezpieczeń na życie. Osoby przewlekle chore stale podkreślają, jak ważna jest dla nich, oprócz wsparcia finansowego, pomoc w organizowaniu procesu leczenia. Ubezpieczyciel rozumie te potrzeby, dlatego hasłem przewodnim ich polis grupowych jest „Wychodzimy firmom na zdrowie”.

Anna Kwiatkowska / fot. materiały prasowe

Pomoc ze strony pracodawcy okazuje się niezwykle istotna. Może on wesprzeć swoich pracowników między innymi, oferując dodatek do ubezpieczenia grupowego, który gwarantuje zaplecze finansowe i pomoc w codziennym funkcjonowaniu z cukrzycą. Poprzez zapewnienie zatrudnionym polisy na życie firma wzbogaca pakiet socjalny i wpływa na wzrost atrakcyjności miejsca pracy. W Nationale-Nederlanden oferujemy bogaty wybór pakietów, które są dostosowane do potrzeb wynikających ze specyfiki choroby. Uważnie słuchamy naszych klientów, więc jesteśmy w stanie elastycznie dopasować sumę ubezpieczenia i zakres ryzyka do potrzeb firmy i pracownikówAnna Kwiatkowska, menedżerka ds. rozwoju oferty grupowej w Nationale-Nederlanden.

Realne wsparcie dla cukrzyków

Nationale-Nederlanden chce być dla firm partnerem, który oferuje wartościową i kompleksową ofertę ubezpieczeniową. Dlatego w portfolio produktów ochronnych jest zawarty dodatek do ubezpieczenia grupowego na wypadek cukrzycy, który obejmuje zarówno osoby zdrowe, jak i te, u których cukrzyca już została zdiagnozowana – co jest zupełnie innowacyjnym podejściem na polskim rynku. W przypadku zdrowych osób ubezpieczenie obejmuje diagnozę cukrzycy typu 1 i typu 2 oraz związane z nią powikłania (niewydolność nerek, utrata wzroku lub zespół stopy cukrzycowej), a osoby chore mogą liczyć na wsparcie w przypadku wystąpienia wspomnianych powikłań.

Marek Piętka / fot. materiały prasowe

Leczenie często wiąże się z wysokimi kosztami, dlatego tak ważne jest wsparcie finansowe. W ramach umowy dodatkowej na wypadek cukrzycy chory może otrzymać nawet do 40 tys. złotych świadczenia. Środki te może przeznaczyć na dodatkowe konsultacje lekarskie, leki, specjalną dietę czy inne potrzeby poprawiające komfort życia chorego. W przypadku zdrowych osób w momencie diagnozy oraz przy wystąpieniu powikłań oferujemy klientowi do 200 proc. sumy ubezpieczenia. Natomiast w drugim wariancie polisy, który obejmuje pacjentów chorych, wypłacamy do 100 proc. sumy z tytułu powikłań. – mówi Marek Piętka, dyrektor segmentu ubezpieczeń grupowych w Nationale-Nederlanden.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia: https://www.nn.pl/dla-firmy/ubezpieczenie-pracownikow/grupowe-ubezpieczenia-na-zycie

fot. materiały prasowe