Tuż po zakończeniu wyborczego wyścigu politycy dostaną do ręki jasne wskazania i oczekiwania środowisk medycznych. O znaczeniu zdrowia, systemu leczenia i finansowania tej dziedziny naszego życia nikogo nie trzeba przekonywać. W kampanii wyborczej mówią o tych kwestiach wszystkie partie, przedstawiając swoje recepty i pomysły. Ale to z Warszawy popłynie głos fachowców – praktyków, ludzi związanych z opieką zdrowotną, znających wszystkie jej problemy i potrafiących wskazać szanse i zagrożenia.

Forum Rynku Zdrowia, pod hasłem przewodnim „Mapa drogowa dla zdrowia na kolejne lata”, zaplanowane na 16 i 17 października podejmie najistotniejsze dzisiaj kwestie, takie jak: innowacje w opiece zdrowotnej, wyzwania demograficzne, rola technologii w medycynie czy perspektywy finansowania ochrony zdrowia.

Jako że Forum Rynku Zdrowia będzie się odbywać już po raz 19., wiadomo, że jest to miejsce merytorycznych debat oraz inspirującej wymiany myśli. – To platforma służąca podsumowaniom osiągnięć i wspólnego wypracowania kierunków rozwoju ponad podziałami politycznymi. Wierzymy, że tylko w taki sposób możemy tworzyć realne rekomendacje dla przyszłości sektora – mówi Paulina Gumowska, redaktorka naczelna portalu i magazynu Rynek Zdrowia z Grupy PTWP, organizatora imprezy.

ikona lupy />
nieznane

Forum wypracuje wskazania w pięciu obszarach tematycznych. Pierwszy to finanse i zarządzanie w sektorze ochrony zdrowia. Eksperci omówią bieżące wyzwania, innowacje i strategie związane z efektywnym zarządzaniem placówkami oraz finansowaniem całego systemu opieki zdrowotnej.

W ramach ścieżki Innowacje/e-Zdrowie uczestnicy skupią się głównie na nowatorskich rozwiązaniach w dziedzinie opieki zdrowotnej. Paneliści omówią technologie, narzędzia i strategie związane z cyfrową transformacją ochrony zdrowia, sztuczną inteligencją, telemedycyną, cyberbezpieczeństwem, robotyką medyczną oraz wyzwaniami w dziedzinie e-zdrowia.

Kolejna ścieżka to dostępność do leczenia konkretnych problemów zdrowotnych. Eksperci przeanalizują wyzwania dotyczące dostępu do opieki w zakresie szczepień, kardiologii, onkologii, chorób rzadkich, starzenia się społeczeństwa czy chorób cywilizacyjnych. Medycy w publicznej debacie – to ścieżka, która skoncentruje się na roli i potrzebach kadry medycznej. Omówione zostaną m.in.: specjalizacje lekarskie, zmiany w kształceniu medycznym, wyzwania związane z rekrutacją oraz rola lekarzy i innych specjalistów w społecznej dyskusji na temat zdrowia. Eksperci reprezentujący przemysł farmaceutyczny przeanalizują kwestie związane z polityką lekową, jakością leków, lekami biologicznymi i biorównoważnością. Dyskutanci pochylą się także nad aspektami bezpieczeństwa lekowego oraz regulacjami dotyczącymi przemysłu farmaceutycznego. ©℗

ppb
Pełna agenda, paneliści i rejestracja wydarzenia dostępne są na https://www.forumrynkuzdrowia.pl/2023/pl