Kurowska: Senior znieść musi wszystko

autor: Aleksandra Kurowska07.01.2016, 07:51; Aktualizacja: 07.01.2016, 12:45
Aleksandra Kurowska

Aleksandra Kurowskaźródło: DGP
autor zdjęcia: Szymon Laszewski

Nikt wam tyle nie da, ile my możemy wam obiecać – czy takim hasłem zakończy się program darmowych leków dla seniorów? Ustawa w ich sprawie nie jest jeszcze przyjęta nawet przez rząd, a zastrzeżeń co do realizacji obietnic przybywa.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • XXYYZZ(2016-01-07 09:17) Zgłoś naruszenie 131

  Nie chcę darmowych leków!!! Chcę poczucia bezpieczeństwa, że jeżeli przyjdzie konieczność ich wykupienia, to będzie mnie na nie stać, a do lekarza dostanę się po wystąpieniu objawów choroby, a nie po kilku miesiącach!!! Darmowe leki spowodują ich nadużywanie i kombinowanie w ich przepisywaniu. Przerażają mnie starsze osoby, które wychodzą z aptek z kilkoma lekami "na wszystko", które zażywają w ciągu dnia, nie myśląc, że mogą się wzajemnie wykluczać, wchodzić w reakcje i są "bombą chemiczną" dla organizmu! Polscy emeryci i renciści licytują się w rozmowach ile wydają na leki ze swych skromnych emerytur, a to mnie przeraża, bo nie ma w tych rozmowach tematu, co robią, żeby uniknąć chorób i podtrzymać kondycję. Do szału doprowadza mnie pytanie: Czy emerytura starcza ci na leki? Dopowiadam: Nie, bo zbieram na wyjazd nad morze/ w góry! W naszej kulturze "wdrukowuje" się do głów, że stałą pozycją wydatków emeryta są leki, a nie zachowania podnoszące jakość życia! Leki darmowe? Nie! Zmiana trybu i filozofii życia? tak!

  Odpowiedz
 • XXYYZZ(2016-01-07 09:19) Zgłoś naruszenie 42

  Nie chcę darmowych leków!!! Chcę poczucia bezpieczeństwa, że jeżeli przyjdzie konieczność ich wykupienia, to będzie mnie na nie stać, a do lekarza dostanę się po wystąpieniu objawów choroby, a nie po kilku miesiącach!!! Darmowe leki spowodują ich nadużywanie i kombinowanie w ich przepisywaniu. Przerażają mnie starsze osoby, które wychodzą z aptek z kilkoma lekami "na wszystko", które zażywają w ciągu dnia, nie myśląc, że mogą się wzajemnie wykluczać, wchodzić w reakcje i są "bombą chemiczną" dla organizmu! Polscy emeryci i renciści licytują się w rozmowach ile wydają na leki ze swych skromnych emerytur, a to mnie przeraża, bo nie ma w tych rozmowach tematu, co robią, żeby uniknąć chorób i podtrzymać kondycję. Do szału doprowadza mnie pytanie: Czy emerytura starcza ci na leki? Dopowiadam: Nie, bo zbieram na wyjazd nad morze/ w góry! W naszej kulturze "wdrukowuje" się do głów, że stałą pozycją wydatków emeryta są leki, a nie zachowania podnoszące jakość życia! Leki darmowe? Nie! Zmiana trybu i filozofii życia? Tak!

  Odpowiedz
 • dlaczego pani nie zajęła się wyprowadzaniem leków(2016-01-07 08:51) Zgłoś naruszenie 43

  za rządów PO ????a teraz pani wywodzi o strasznościach jakie mają spotkać seniorów.Seniorzy od 2012 r. na śmietnikach---to panią nie interesuje ????

  Odpowiedz
 • staruch500-(2016-01-07 22:25) Zgłoś naruszenie 20

  A może zamiast bezsensownie marnować pieniądze dając 500 zł na dziecko, bogatym ludziom, którzy mają po kilka tysięcy na osobę miesięcznie, dać te pieniądze osobom starym, które mają 500zł lub mniej na miesiąc, i które umierają z niedożywienia i braku możliwości wykupu leków.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane