System eWUŚ nie działa poprawnie? Lekarze przyjmują nieubezpieczonych pacjentów

09.02.2015, 13:12; Aktualizacja: 09.02.2015, 13:45

Lekarze rodzinni leczą wielu nieubezpieczonych pacjentów - tak wynika z ich rozliczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia. Twierdzą, że w wielu przypadkach system eWUŚ nie potwierdza ubezpieczenia chorego. Prawdopodobnie szykuje się kolejny spór tych lekarzy z resortem zdrowia.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • Bi(2015-02-10 10:01) Zgłoś naruszenie 00

  "...Doktor Jacek Łuczak z Kolegium Lekarzy Rodzinnych podkreśla, że lekarze nie powinni zajmować się wątpliwościami dotyczącymi ubezpieczenia chorych...".

  Niech doktor Łuczak nie drze szat. Przecież pacjent, którego lekarz nie znajdzie w ewus-iu może złożyć oświadczenie na piśmie, że jest ubezpieczony i sam za to karnie odpowiada, a nie lekarz.

  Odpowiedz
 • Wolańczyk(2015-02-10 09:15) Zgłoś naruszenie 00

  to dlaczego na czerwono świeca się chorzy ktorzy sa na dłuższych okresach L4, zasiłkach rehabilitacyjnych. Dlaczego dwie państwowe instytucje ZUS i NFZ przez tyle lat nie maja uzgodnień w kwestiach właśnie tych pacjentów. Co do zadeklarowanych nieubezpieczonych przebywających na emigracji nie mam zastrzeżeń. Ale chorzy wymagający aktywnego nadzoru medycznego sa pozbawieni praw do opieki i to jest skandal. Na mojej liście jhest wielu takich chorych, których przyjmuję póki co nieodpłatnie ale recepty wystawiam na 100% odpłatność. I tylko dlatego, ze ZUS nie przekazuje składki zdrowotnej do NFZ. I co Pan na to Panie Wrzostowicz to sa martwe dusze czy w szybkim tempie martwe ciała?

  Odpowiedz
 • Wrzosowicz(2015-02-09 15:18) Zgłoś naruszenie 00

  System e-WUŚ działa od dwóch lat a problemy pojawiły się dopiero jak zaczęto weryfikować pacjentów zapisanych do lekarzy rodzinnych. W skali kraju to około 7% populacji a w niektórych województwach ponad 10%. Za tyle martwych bądź przebywających za granicą pacjentów Państwo Polskie płaciło przez lata lekarzom rodzinnym. W Polsce na listach lekarzy rodzinnych jest jakieś 35 mln ludków, z tego 7% to 2,45 mln x 150 PLN (średnio rocznie za ludka) to daje kwotę 367,5 mln PLN wypłaconych lekarzom!!! Pomnóżcie to jeszcze przez 10 lat i będziecie wiedzieli o co walczą lekarze...

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane