statystyki

Resort spóźnia się z przepisami o skracaniu kolejek

autor: Beata Lisowska16.12.2014, 16:00
NFZ nie udziela żadnych informacji na temat przyszłej sprawozdawczości.

NFZ nie udziela żadnych informacji na temat przyszłej sprawozdawczości.źródło: ShutterStock

Przychodnie i szpitale nie wiedzą, jak mają sprawozdawać od stycznia dane o pacjentach czekających na świadczenia zdrowotne.

Chorzy już za dwa tygodnie powinni otrzymać w NFZ wiarygodne informacje o pierwszym wolnym terminie wizyty u lekarza specjalisty lub zabiegu. Tak przewiduje pakiet antykolejkowy, który wchodzi życie 1 stycznia 2015 r.

Więcej danych

Zainteresowani mają otrzymać bardziej wiarygodne dane o kolejkach, m.in. dzięki lepszej sprawozdawczości placówek medycznych. Obecnie przekazują one do NFZ raporty raz w miesiącu, a od stycznia będą musiały to robić co tydzień. Zmieni się też zakres przekazywanych danych – teraz szpitale i przychodnie informują tylko o średnim czasie oczekiwania na wizyty u niektórych specjalistów, od stycznia przekażą dodatkowo informacje o pierwszym wolnym terminie świadczenia. NFZ ma je udostępniać na swojej stronie internetowej i poprzez specjalną infolinię. Ponadto kolejki mają być prowadzone w formie elektronicznej.


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

 • El Buen Pastor(2014-12-16 17:43) Zgłoś naruszenie 00

  min.zdr. -odchodzi z resortu w 2015r.-- Kolejny (chyba 27/28) następca również (jak do tej pory) niczego nie "uzdrowi"-gdyż
  o wszystkich"ruchach" dot. sł.zdrowia--decydują "biali mędrcy"- i tak od...25 lat.
  w zasadzie MINISTERSTWO ZDROWIA nie musi ISTNIEĆ-- ale NFZ--TAK---bo skąd lekarze będą "dostawać" ...POBORY..?! (przestali na FZ -narzekać -zorientowali się... )
  Czy w ostatnich latach zdarzyło się żeby "wyżsi" biali PRACOWNICY -- (Z)godzili się na jakiekolwiek -postulaty,prośby,propozycje ...Ministerstwa .??!
  tylko ktoś autentycznie o "cięższym intelekcie" może wierzyć w jakąkolwiek POPRAWĘ czy zmianę,, ---owszem - tak... ale na warunkach... medyków.!

  Odpowiedz
 • sdi(2014-12-16 20:25) Zgłoś naruszenie 00

  jest dokładnie odwrotnie, ministerstwo jest głuche na jakiekolwiek postulaty.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane