"Dzwoniąc na infolinię, otrzymasz najbardziej aktualne i wiarygodne informacje na temat szczepień przeciwko koronawirusowi. W drugim etapie, po 15 stycznia, przez infolinię będzie można zapisywać się na szczepienie" - wyjaśnił fundusz.

Dodał, że blisko 500 konsultantów przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, będzie odpowiadało na pytania dotyczące zarówno organizacji szczepień, jak i kwestii związanych z samym podaniem szczepionek, m.in. kto i kiedy może się zaszczepić, w jaki sposób i gdzie będzie można zapisać się na szczepienie, czy można zaszczepić się po przebyciu COVID-19, jak przygotować się do szczepienia oraz czy szczepionka jest refundowana.

Informacja dostępna jest w czterech językach: polskim, angielskim, rosyjskim i ukraińskim. Połączenie jest bezpłatne. Infolinia czynna jest całą dobę, siedem dni w tygodniu. Uruchomiono także numer (22) 62 62 989 dla dzwoniących z zagranicy i abonentów operatorów nie obsługujących numerów specjalnych.

Dodatkowo w dni robocze, w godzinach 8.00-16.00, dostępny będzie również wideoczat na stronie gov.pl/szczepimysie. Pytania można również przesłać na adres: szczepionki@nfz.gov.pl.