Służba zdrowia 2012: drogie leki, bałagan w receptach. Będzie po staremu

autor: Klara Klinger15.12.2011, 06:05; Aktualizacja: 15.12.2011, 08:13
Lekarz

Lekarzźródło: ShutterStock

Zrobię wszystko, aby w nowym roku pacjent czuł się bezpiecznie – zapowiedział wczoraj minister Bartosz Arłukowicz. Na spełnienie obietnicy, ma mało czasu, bo wszystko wskazuje na to, że po sylwestrze czeka nas kilka niemiłych niespodzianek.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (16)

  • gośka(2012-09-10 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    Ja tych matołow nie wybierałam i wkońcu ludzie będą zmuszeni wyjść na ulicę!

    Odpowiedz
  • Q(2011-12-15 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    jak leki będą tańsze jak już nie będzie lekó za 1 zł?
    NO JAK

    Odpowiedz
  • Pacjent NFZ(2011-12-15 09:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pania Minister Kopacz, w dowod wdziecznosci od Rodakow, mianowac dozywotnim Prezydentem, Genareralissimusem, Krolowa III RP itp, itd - do jej wyboru...

    Odpowiedz
  • Irena Anna(2011-12-15 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Podwyżka renty 63 zł, za insulinę zamiast 3 zł to 130 zł, za paski do glukometru zamaiast 3 zł to 30 zł.Gratuluję tak szczególnej dbałości o obywateli i życzę pomysłodawcom aby w roku 2012 tak troskliwie o nich dbano jak oni dbają o ludzi.

    Odpowiedz
  • AWE(2011-12-15 12:57) Zgłoś naruszenie 00

    CUD ludzie cud. Nie będzie można dostać leków po preferencyjnych cenach jak to jest do tej pory a i tak niemal wszystko będzie tańsze. A tak w ogóle może mi ktoś wyjaśni jak to jest z tymi lekami za 1 zł. ? Jest to lekarstwo na receptę i kosztuje dajmy na to 10 zł. Na receptę apteka wydaje za 1 zł a refundacja NFZ wynosi 5 zł. Kto dopłaca tą różnicę 5 + 1 = 6 zł Różnica 4 zł ??? NFZ ???

    Odpowiedz
  • skdjf(2011-12-15 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    apteka...mój drogi

    Odpowiedz
  • DerickB(2011-12-15 17:32) Zgłoś naruszenie 00

    Nie będę więcej na nich głosował i życzę im wszystkim złapania najgorszych chorób leczonych lekami " bez refundacji " lub nie uleczalnych. Amen

    Odpowiedz
  • alek(2011-12-15 16:26) Zgłoś naruszenie 00

    wstyd i chanba polsko platworma obywatelska rzadzi po gora

    Odpowiedz
  • henio(2011-12-15 18:17) Zgłoś naruszenie 00

    hiech to wszystko szlak trafi zyc sie niechce

    Odpowiedz
  • mamasłodziaka(2011-12-15 19:58) Zgłoś naruszenie 00

    Dzieci chore na cukrzycę typu 1 są w Polsce leczone najnowocześniej w świecie. Ups, przepraszam, BYŁY. Dziś WOŚP gra dla pomp, których nie będzie się dało bez pasków do glukometrów używać. Bowiem na pompie cukrzyk wykonuje min. 8 pomiarów dziennie. Jeżeli nie będziemy pomagać w cukrzycy typu 1 dzieciom, zostaną w tym kraju sami emeryci, na których nie będzie miał kto pracować. Będziemy mieć do leczenia młodych zawałowców, udarowców i dializy. Ale kogo to obchodzi!!!

    Odpowiedz
  • champion(2011-12-15 20:59) Zgłoś naruszenie 00

    obecnie biore dwa rodzaje insuliny i to pare razy dziennie w bardzo duzych dawkach dla mnie to ze znowu ma byc drozej to tragedia mam dopiero 24 lata zycze tym ktorzy takie cos wymyslaja zeby oni kiedys byli w mojej sytuacji niech ich szlag

    Odpowiedz
  • jmll(2011-12-15 23:11) Zgłoś naruszenie 00

    Zmiany trzeba wprowadzać z co najmniej rocznym wyprzedzeniem, to nie kopanie rowów bracia i siostry urzędnicy, to żywi ludzie będą cierpieli z powodu waszych niedoróbek i nieprzemyślanych decyzji!

    Odpowiedz
  • niezapominajka(2011-12-16 09:11) Zgłoś naruszenie 00

    Moi rodzice mają marne ręciny, (pracowali na roli) obydwoje chorują na cukrzycę, tata jest po zawale, ma także tarczycę, mama żylaki, martwią się, ile wydadzą pieniędzy w przyszłym roku na leki.Oczywiście zaczyna się w kraju oszczędzanie na najbiedniejszych, bo chorych. W sklepach drożyzna taka ,ze już nie wiadomo ,co kupować ,by było taniej.W tv "ogłupiają nas", ze w Gracji ,Włoszech jest gorzej, tylko ,że to nasi rodacy, tam jeżdżą za pracą, a my jeszcze na tych "biedaków "musimy łożyć.To jest skandal, SAMI bierzemy kredyt ,by wspomagać innych !!!
    Nie dba się o ludzi!
    Karzą nam robić do 67 l. bez dobrej opieki medycznej, z marną pensją, i wysokimi cenami, to czyste niewolnictwo, niebawem będziemy pracować ,za miskę ryżu!MY - Młodzi nie mamy pracy, nie możemy zarabiać godnie ,nie stać nas na zakładanie rodziny, o własnym domu można marzyć...
    Wciska się nam ,ze nie jesteśmy wykształceni, ze matematyki nie znamy .W Angli szkoła jest na żałosnie niskim poziomie, ich rzad Z PREMIEREM D.C. walczą o własny naród, i ich gospodarkę , o suwerenność kraju, dla nich praca jest, nawet po podstawówce , u nas ludzie z wyższym wykształceniem ,"bez znajomości" nie mają szans na pracę.

    Odpowiedz
  • kalif(2011-12-16 13:19) Zgłoś naruszenie 00

    najgorszy minister zdrowia.Najgorsza partia rządząca,dziadostwo jakich mało...
    Chory - a któż to?.
    To po prostu złodziej, oszust i wydrwigrosz.
    Zdechnie - zostanie mieszkanie, może państwo zaoszczędzi rentę lub emeryturę (również wyłudzone), a więc będzie dobrze. Państwo się wzbogaci, zostaną młodzi, piękni i zdrowi, a więc pan/pani minister ta czy inna osoba na funkcji ZROBI REFORMĘ, zlikwiduje wiele szpitali, przychodni, bo i po co one.

    OJ BĘDZIE RAJ, BĘDZIE RAJ.

    Odpowiedz
  • ana(2011-12-27 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    To ludzie macie coście sami w wyborach wybrali !!!

    Odpowiedz
  • zrozpaczona mama(2011-12-22 19:31) Zgłoś naruszenie 00

    Jakas paranoja moj dzieciak potrzebuje miezyc cukier przynajmiej 8 razy dziennie czasem wiecej jak sie idzie na podworko dziecko biega to wiadomo ze trzeba zmiezyc, 1 opakowanie 50 paskow starcza na 5-6 dni 48 zł za opakowanie x6 na miesiac = 288zł dodatkowo zamiast 6 groszy !!! i z czego ja mam to brac ?? moja wina ze dziecko ma cukrzyce ? co mam powiedziec 6 letniemu dziecku umieraj bo jakis pacan w rzadzie ktory zarabia 20.000 misiecznie ma wszysko w du... on ma to co go obchodza inni .

    Odpowiedz