statystyki

By przyciągnąć do Polski lekarzy z zagranicy, trzeba im na starcie pomóc [WYWIAD]

autor: Agata Szczepańska22.10.2020, 07:57; Aktualizacja: 22.10.2020, 07:57
Lekarz

Lekarzźródło: ShutterStock

- Jednak owe ograniczone PWZ nie będzie w żaden sposób ułatwiać ani przyspieszać otrzymania pełnego PWZ. Moim zdaniem to będzie pułapka: lekarze będą harować na takich umowach z żałosnymi zarobkami, będą zdani na łaskę ordynatorów, a jednocześnie nie będą mieli czasu na przygotowanie się do egzaminów nostryfikacyjnych w celu otrzymania pełnych uprawnień - mówi w rozmowie z DGP dr n. med. Ewgenij Mozgunow, anestezjolog, koordynator krajowy oraz konsultant naukowy organizacji „Niezależna społeczność rosyjskojęzycznych lekarzy na świecie”.

Na początku epidemii mówił pan, że zamiast rzucać do walki nieopierzonych studentów, warto pokazać lekarzom cudzoziemcom, którzy walczą z systemem o uznanie swoich kwalifikacji w Polsce, że są tu mile widziani i ich pomoc jest potrzebna. Zwłaszcza że większość z nich to specjaliści z wieloletnim doświadczeniem. Właśnie zaproponowano – w projekcie ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem COVID-19, którym wczoraj zajmował się Sejm – rozwiązania, które mają ułatwić zatrudnianie ich. Co pan o nich sądzi?


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane