statystyki

Teleporady będą ustandaryzowane i udzieli ich pielęgniarka

autor: Agata Szczepańska30.07.2020, 18:00
Tożsamość pacjenta można ustalić np. na podstawie danych wskazanych w dokumentacji medycznej, po okazaniu dokumentu (przy połączeniu wideo) lub wykorzystując elektroniczne konto pacjenta.

Tożsamość pacjenta można ustalić np. na podstawie danych wskazanych w dokumentacji medycznej, po okazaniu dokumentu (przy połączeniu wideo) lub wykorzystując elektroniczne konto pacjenta.źródło: ShutterStock

Teleporada w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ) zostanie ustandaryzowana. Od sierpnia udzieli jej również pielęgniarka. Potwierdzenie tożsamości pacjenta i zapewnienie poufności, również w razie przekazywania dokumentacji medycznej – to podstawowe zasady zapisane w rozporządzeniu w sprawie standardu organizacyjnego teleporady w ramach POZ, który został wczoraj skierowany do konsultacji. 

Zgodnie z nim o zasadach udzielania konsultacji w tej formie przychodnia powinna poinformować w miejscu wykonywania świadczeń i na stronie internetowej. Określić należy m.in. sposób ustalenia terminu teleporady, nawiązania kontaktu z pacjentem oraz postępowania w sytuacji, kiedy brak kontaktu w ustalonym terminie, co skutkuje jej anulowaniem (przy czym trzeba podjąć co najmniej trzy próby w odstępie nie krótszym niż 5 minut). Podczas teleporady pacjenta należy poinformować o sposobie realizacji e-recepty, e-skierowania, orzeczeniu o czasowej niezdolności do pracy oraz o możliwości założenia Internetowego Konta Pacjenta.


Pozostało 36% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Obywatel RP(2020-07-30 23:25) Zgłoś naruszenie 60

    Ta, to całą służbę zdrowia przestawmy na teleporady. Dzwoni mąż i mówi: moja żona rodzi. A z drugiej strony pani odpowiada: już udzielam teleporady w sprawie odebrania porodu. Ten covid największe spustoszenie to zrobił w głowach decydentów i panikarzy. Codzienne pranie mózgu ludziom, że umarło kilka osób na covida z ponad 1000 osób, które codziennie umierają w Polsce. Ludzie już za kilka tygodni będą wpadać w szał, tak im przeprano mózgi. Jak im Szumowski każe nakładać wiadra na głowę, zaraz to zrobią. Lekarzy mających inne zdanie niż powszechna propaganda wycisza się, Ministerstwo Prawdy chorobę o zagrożeniu ostrej grypy przedstawia jako ciężką pandemię. Co ciekawe, spanikowana większość wymusza na rozsądnej mniejszości, że mają zachowywać się tak jak oni. Pandemia szaleństwa i obłędu społecznego.

    Odpowiedz
  • Oxi(2020-08-01 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Jak żyje takiego obłędu nie było za co obywatele płacą na służbę zdrowia do łopaty.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane