W szpitalu MSWiA w Warszawie wstrzymano przyjmowanie pacjentów z powodu braku miejsc. W stolicy są w odwodzie inne szpitale do walki z COVID-19 - poinformował rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Zapewnił też, że miejsc dla chorych w warszawskich szpitalach nie zabraknie.

Rzecznik resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej w czwartek o brak miejsc w szpitalu MSWiA w Warszawie. Szpital ten obecnie jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym do walki z COVID-19.

"Rzeczywiście szpital MSWiA w związku z dużą liczba pacjentów poinformował o chwilowym wstrzymaniu (przyjmowania pacjentów - PAP), ale mamy w odwodzie inne szpitale, wojewoda ma też w odwodzie inne szpitale w dyspozycji. Na pewno miejsc dla osób chorych na jakąkolwiek chorobę w Warszawie nie zabraknie" - zapewnił Andrusiewicz.

Warszawski szpital MSWiA przy ul. Wołoskiej znalazł się wśród dziewiętnastu placówek, które zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia przekazanymi wojewodom, zostały przekształcone w szpitale jednoimienne zakaźne do walki z COVID-19.

Według informacji przedstawianych na stronach rządowych w Warszawie poza szpitalem MSWiA działają obecnie jeszcze trzy szpitale zakaźne: Wojewódzki Szpital Zakaźny przy ul. Wolskiej, Wojskowy Instytut Medyczny przy ul. Szaserów oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego przy ul. Żwirki i Wigury.

Z tego zestawienia wynika, że w całym województwie mazowieckim jest 10 szpitali zakaźnych - łącznie ze szpitalami warszawskimi.