statystyki

Lizak z witaminami – bioodpad czy lek?

autor: Katarzyna Nocuń18.03.2020, 08:06; Aktualizacja: 18.03.2020, 08:07
Nie wiadomo, czy przeterminowane suplementy diety powinny trafić do apteki, do pojemników na bioodpady, czy do odpadów resztkowych.

Nie wiadomo, czy przeterminowane suplementy diety powinny trafić do apteki, do pojemników na bioodpady, czy do odpadów resztkowych.źródło: ShutterStock

Nie wiadomo, czy przeterminowane suplementy diety powinny trafić do apteki, do pojemników na bioodpady, czy do odpadów resztkowych.

Jak zwracają uwagę eksperci z kancelarii Chałas i Wspólnicy, sytuacja nie jest unormowana na gruncie prawnym. Z kolei praktycy podkreślają, że jeśli nie mamy pewności, czy preparat nie zaszkodzi środowisku, należy postąpić z nim tak jak z lekarstwem, nawet jeśli jest gumą do żucia lub lizakiem.

Według polskiego prawa suplementy diety są środkami spożywczymi. Jednak wiele z nich jest udostępniane i sprzedawane w opakowaniach tak jak leki. Nie pomaga fakt, że występują w bardzo różnych postaciach: od tabletek, przez zioła, po napoje z witaminami sprzedawane w puszkach, gumy do żucia i żelki.


Pozostało jeszcze 88% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane