Ministerstwo Zdrowia zakazało komercyjnych badań na obecność koronawirusa – mają one być dostępne za darmo, ale tylko dla osób z uzasadnionym podejrzeniem choroby.
Panika narasta: część szkół zaleca pozostanie w domu tym, którzy byli we Włoszech lub w Azji. Zaostrzono kontrolę podróżnych. Na lotniskach bada się temperaturę wszystkich pasażerów przylatujących z ChRL i Italii. Rząd nie wyklucza wprowadzenia kontroli na granicach lądowych, jeżeli zaostrzy się sytuacja w Europie. We Włoszech rośnie liczba zakażonych. Wykryto też pierwsze przypadki choroby w Austrii, Szwajcarii i Chorwacji.
„Zwracamy się z serdeczną prośbą o poinformowanie sekretariatu szkoły, czy Państwo albo Państwa dzieci podróżowały (lub były w bliskim kontakcie z kimś, kto podróżował) do Włoch lub Chin w ciągu ostatnich dwóch tygodni ferii zimowych. Jeżeli podróżowali Państwo (lub byli w bliskim kontakcie z kimś, kto podróżował) do Włoch lub Chin, prosimy o pozostanie w domu” – taką informację dostali rodzice dzieci z jednej z niepublicznych szkół.