Lekarze specjaliści będą mogli wypisywać recepty na bezpłatne leki dla seniorów

23.08.2019, 12:59; Aktualizacja: 23.08.2019, 13:21
"Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla pacjentów, którzy w jeszcze szybszy i bezpośredni sposób będą moli skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta, bez konieczności szukania danych adresowych oraz ponoszenia opłat za korespondencję listowną" – ocenia rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

"Z pewnością będzie to duże ułatwienie dla pacjentów, którzy w jeszcze szybszy i bezpośredni sposób będą moli skontaktować się z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta, bez konieczności szukania danych adresowych oraz ponoszenia opłat za korespondencję listowną" – ocenia rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.źródło: ShutterStock

Od 1 lipca 2020 r. lekarze specjaliści będą mogli wypisywać recepty na bezpłatne leki dla seniorów - przypomina biuro Rzecznika Praw Pacjenta. Obecnie w przypadku zaleceń lekarza specjalisty do stosowania danego leku, tylko lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może wystawić receptę na bezpłatny lek.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Ted(2019-08-29 10:05) Zgłoś naruszenie 11

    Najpierw wprowadzili rządzący NONSENS i ganiali schorowanych staruszków z receptą od specjalisty do lekarza rodzinnego, a teraz 1 lipca 2020 r.ogłoszą sukces , że udało się ten nonsens zlikwidować GENIALNE !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane