statystyki

Będą zmiany w przepisach dotyczących podawania leków przez nauczycieli

autor: Agata Szczepańska09.05.2019, 08:17; Aktualizacja: 09.05.2019, 08:17
Rząd dostrzega potrzebę uregulowania sytuacji funkcjonowania dzieci przewlekle chorych w szkołach i przedszkolach. To, czy nauczyciele będą musieli podawać im leki, było jedną z głównych osi sporu przy pracach nad ustawą o opiece nad uczniami.

Rząd dostrzega potrzebę uregulowania sytuacji funkcjonowania dzieci przewlekle chorych w szkołach i przedszkolach. To, czy nauczyciele będą musieli podawać im leki, było jedną z głównych osi sporu przy pracach nad ustawą o opiece nad uczniami.źródło: ShutterStock

Rząd dostrzega potrzebę uregulowania sytuacji funkcjonowania dzieci przewlekle chorych w szkołach i przedszkolach. To, czy nauczyciele będą musieli podawać im leki, było jedną z głównych osi sporu przy pracach nad ustawą o opiece nad uczniami.

Obowiązku nie wprowadzono, jest jedynie możliwość. Jednak w odpowiedzi na pismo rzecznika praw obywatelskich MEN przyznaje, że należy doprecyzować przepisy.

Nad ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami pracuje właśnie Senat. Pismo RPO dotyczy jednak dzieci uczęszczających do przedszkola. Nowa regulacja ich nie obejmuje, choć w toku konsultacji wielokrotnie podkreślano potrzebę uwzględniania również tej grupy (profilaktycznej opieki medycznej w przedszkolach się nie prowadzi, w szkołach istnieje ona już obecnie, teraz ma być tylko zreformowana). Jednak – choć sytuacja uczniów jest nieco inna, bowiem w części szkół są pielęgniarki (w niektórych na stałe, w innych tylko przez kilka godzin albo nie przez wszystkie dni w tygodniu) – problem dotyczy obu grup i nie został do końca rozwiązany w nowej ustawie.


Pozostało jeszcze 64% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

  • panstwo z dykty(2019-05-09 08:41) Zgłoś naruszenie 170

    nauczyciele nie maja medycznego przygotowania i nie powinni wogole brac takiej odpowiedzialnosci Czy nauczyciel ma tez sprzatac w szkole i gotowac posilki dla uczniow?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kor(2019-05-09 10:55) Zgłoś naruszenie 100

    Nie będę podawać dzieciom żadnych leków. Jeśli dziecku cos się stanie to odpowiedzialność karna. i

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane