statystyki

Prawie 62,7 mln zł więcej na programy lekowe

autor: Agata Szczepańska16.04.2019, 18:00
Prawie 62,7 mln zł więcej trafi na innowacyjne terapie. Resort zdrowia zmienia rozporządzenie w sprawie podziału środków na refundowane leki.

Prawie 62,7 mln zł więcej trafi na innowacyjne terapie. Resort zdrowia zmienia rozporządzenie w sprawie podziału środków na refundowane leki.źródło: ShutterStock

Prawie 62,7 mln zł więcej trafi na innowacyjne terapie. Resort zdrowia zmienia rozporządzenie w sprawie podziału środków na refundowane leki.

Do konsultacji publicznych skierowano projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie podziału kwoty środków finansowych w 2019 r. stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację. Resort zdrowia publikuje w nim rokrocznie informację, o ile więcej NFZ wyda na leki. Pula na ten cel wynosi nie więcej niż 17 proc. sumy środków przeznaczonych na finansowanie świadczeń w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia.

Planowana w nowelizacji zmiana jest związana z przeznaczeniem części środków z rezerwy ogólnej ujętej w planie NFZ na ten rok na finansowanie leków w ramach nowych programów lekowych.


Pozostało jeszcze 72% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane