statystyki

Będą zmiany w sprawie kar za błędy w refundacji

autor: Agata Szczepańska28.02.2019, 16:00
Uwag samorządu, zgłaszanych w toku konsultacji publicznych, nie uwzględniono, zaapelował on zatem o poparcie do senatorów-lekarzy.

Uwag samorządu, zgłaszanych w toku konsultacji publicznych, nie uwzględniono, zaapelował on zatem o poparcie do senatorów-lekarzy.źródło: ShutterStock

Ustawa dotycząca kontroli prowadzonych przez NFZ została przyjęta przez Senat bez poprawek, o które wnioskował lekarski samorząd. Jego zdaniem w obecnym kształcie umożliwia ona podwójne karanie osób wystawiających recepty. Resort zdrowia zapowiedział, że kwestia ta zostanie doprecyzowana w kolejnej nowelizacji.

Chodzi o ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach zdrowotnych i niektórych innych ustaw (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1510, ze zm.), którą w zeszłym tygodniu uchwalił Sejm. Nowela czeka więc już tylko na podpis prezydenta. Wprowadza ona nowe zasady przeprowadzania kontroli w placówkach medycznych – mają być mniej uciążliwe i efektywniejsze, tworzy także korpus kontrolerski w NFZ.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane