statystyki

Będą zmiany w sprawie kar za błędy w refundacji

autor: Agata Szczepańska28.02.2019, 16:00
Uwag samorządu, zgłaszanych w toku konsultacji publicznych, nie uwzględniono, zaapelował on zatem o poparcie do senatorów-lekarzy.

Uwag samorządu, zgłaszanych w toku konsultacji publicznych, nie uwzględniono, zaapelował on zatem o poparcie do senatorów-lekarzy.źródło: ShutterStock

Ustawa dotycząca kontroli prowadzonych przez NFZ została przyjęta przez Senat bez poprawek, o które wnioskował lekarski samorząd. Jego zdaniem w obecnym kształcie umożliwia ona podwójne karanie osób wystawiających recepty. Resort zdrowia zapowiedział, że kwestia ta zostanie doprecyzowana w kolejnej nowelizacji.

Chodzi o ustawę o zmianie ustawy o świadczeniach zdrowotnych i niektórych innych ustaw (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1510, ze zm.), którą w zeszłym tygodniu uchwalił Sejm. Nowela czeka więc już tylko na podpis prezydenta. Wprowadza ona nowe zasady przeprowadzania kontroli w placówkach medycznych – mają być mniej uciążliwe i efektywniejsze, tworzy także korpus kontrolerski w NFZ.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane