Kraj, który przegrywa z antyszczepionkowcami

autor: Klara Klinger, Michał Potocki18.10.2018, 07:30; Aktualizacja: 18.10.2018, 09:05
Główne ogniska choroby to bliskie Polsce obwody, m.in. lwowski

Główne ogniska choroby to bliskie Polsce obwody, m.in. lwowskiźródło: ShutterStock

Tylko w tym roku na odrę zachorowało 33 tys. Ukraińców. 14 zmarło. Odsetek nieszczepionych jest tam najwyższy w Europie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (28)

  • łowca głąbów(2018-10-20 14:38) Zgłoś naruszenie 96

    I nie byłoby w tym żadnego problemu, gdyby żyli sobie we własnej enklawie. Przyszłaby epidemia i by ich wytłukła. Problem w tym, że oni zagrażają reszcie spoleczeństwa. Wyssali sobie z palca jakieś pseudoteorie i żadne badania naukowe ich nie przekonaja.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Edek(2018-10-20 06:36) Zgłoś naruszenie 20

    Modlic sie trzeba. Pokuta i jalmuzna a bedzie dobrze.

    Odpowiedz
  • Fred(2018-10-19 23:46) Zgłoś naruszenie 22

    MEiL Z. Miller- ,, Szczepienia , przegląd ważnych badzń,, Kotok Aleksander-,, Bezlitosna immunizscja. Prawda o szczepieniach,, Miłej lektury dla ciekawych badań naukowych.

    Odpowiedz
  • Zeghar(2018-10-18 20:39) Zgłoś naruszenie 1517

    Niezłe zbadanie tematu. Ale jakoś dziwnie zabrakło informacji o wersji, że obecny wzrost zachorowań na Ukrainie to odra poszczepienna.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • `(2018-10-18 20:32) Zgłoś naruszenie 52

    Ukraina - kraj upadły.

    Odpowiedz
  • płaskoziemiec(2018-10-18 19:39) Zgłoś naruszenie 710

    Nie wiem, czy wiecie, ale Ziemia jest płaska! Tak, tak! Płaska! Tylko, że... geografowie Wam tego nie powiedzą…

    Odpowiedz
  • ...(2018-10-18 19:17) Zgłoś naruszenie 44

    Polska - kraj jeden z nielicznych gdzie mamy do czynienia z prawdziwą demokracją

    Odpowiedz
  • Hichot historii(2018-10-18 17:10) Zgłoś naruszenie 2323

    Dziś proepidemicy kozaczą pasożytując na wysokiej wyszczepialności. Za kilka lat będą po drugiej stronie i zapłaczą, że jak to - nie ma miejsc na oddziale chorób zakaźnych? Jak to - w XXI wieku można umrzeć na chorobę zakaźną? Jak to - nie ma już szczepionek bo wszyscy w trwodze polecieli po rozum do głowy się zaszczepić? Nie będę im współczuł niczego poza głupotą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • missior(2018-10-18 13:56) Zgłoś naruszenie 248

    Skoro szczepionki są takie bezpieczne to dlaczego są takie opory z wprowadzeniem funduszu odszkodowawczego za NOP-y? Bo w USA funkcjonuje i wypłacane są grube miliony. Jest obowiązek to muszą być też odszkodowania inaczej to jest totalitaryzm!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dr Glinka(2018-10-18 13:51) Zgłoś naruszenie 1928

    Stop nachalnym szczepieniom! Stop depopulacji Polaków!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ciekawa(2018-10-18 12:31) Zgłoś naruszenie 1810

    Czy nasze Państwo bada SKUTECZNOŚĆ szczepień?

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Ciekawa(2018-10-18 12:28) Zgłoś naruszenie 2635

    Naprawdę, ludzie są tak naiwnie, że WIERZĄ, że szczepionki ochronią ich od chorób? I że każda choroba potrzebuje osobnej szczepionki? Dlaczego nie jest tak, że jak się człowiek zaszczepi to już w ogóle nie zachoruje? Czy nasze Państwo bada SKUTECZNOŚĆ szczepień?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kn(2018-10-18 12:28) Zgłoś naruszenie 2719

    A może trochę merytorycznej argumentacji. Skąd wiadomo, jak często występują NOPy? Jak przyjmowane są zgłoszenia i ile (procentowo) jest zgłaszanych? Skąd wiadomo, że drastyczny spadek zachorowań na niektóre choroby nastąpił głównie wskutek masowych szczepień? W tym samym czasie poprawił się bardzo standard opieki medycznej i ogólna higiena. Kto wskaże badania porównujące zdrowie populacji zaszczepionej i niezaszczepionej? Nie ma takich? A dlaczego? Przecież to bardzo ciekawe zagadnienie badawcze.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • difi(2018-10-18 12:08) Zgłoś naruszenie 3125

    Szczepionkowcy mylą przyczynę ze skutkiem. Przyczyną powstania ruchów jest ordynarna, prostacka i agresywna GISowszczyzna w tym kierowanie spraw do sądu o ograniczenie władzy rodzicielskiej, przemoc emocjonalna polegająca na arbitralnym podważaniu kompetencji matki do sprawowania opieki nad dzieckiem, przemoc emocjonalna polegająca na stawianiu tez o niekochaniu dziecka w związku z brakiem zaszczepienia. Bardzo agresywne pomysły aby odbierać rodzicom dzieci w pierwszej dobie z pełnym zaangażowaniem sił i środków policyjnych. Polska 2017 to orwellowska rzeczywistość z totalitaryzmami medycznymi w tle nastającymi na godność jednostki, prawo do bycia wolnym od procedur medycznych oraz prawo do wyrażenia świadomej zgody na zabieg. Idiotyczne kalendarze szczepień, w których kobieta z ujemnym wynikiem HBs MUSI szczepić noworodka na chorobę przenoszoną przede wszystkim drogą płciową, idiotyczne pomysły aby szczepić wszystkich w pierwszej dobie BCG po to, aby z marnym dowodem chronić promil przed prosówką. Pozdrawiam kuźnie intelektualne- kółka wzajemnej adoracji wakcynologiczno-epidemiologicznego terroru wieszczące do porzygania przepraszam epidemie, Ordynarnie granie emocjach rodziców akcjami typu "kocham więc szczepię", idiotyzmy powtarzane z ust osób z tytułami profesora, iż uniknęlibyśmy śmierci dziecka z powodu krztuśca gdyby zaszczepione zostały osoby mające stosunkowo niewielki kontakt z dzieckiem, które nie może być zaszczepione w sytuacji, gdy wiadomo iż strategia kokonu(szczepienia osób w najbliższym otoczeniu) jest nieskuteczna. Faszyzujące ruchy, przymus, kary, odbieranie prawda do decydowania o własnym zdrowiu - w przypadku powikłań brak wsparcia-systemu odszkodowań.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • y.grek(2018-10-18 10:50) Zgłoś naruszenie 42

    przekonały mnie Twoje argumenty ;)

    Odpowiedz
  • cxfg(2018-10-18 08:02) Zgłoś naruszenie 3045

    Artykuł - żenada

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz