statystyki

Będzie łatwiej o wsparcie z programu „Za życiem”

autor: Michalina Topolewska17.10.2018, 09:20; Aktualizacja: 17.10.2018, 09:21
Jednorazowe świadczenie, które wynosi 4 tys. zł, przysługuje rodzicom, a także opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka, bez względu na ich dochody.

Jednorazowe świadczenie, które wynosi 4 tys. zł, przysługuje rodzicom, a także opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka, bez względu na ich dochody.źródło: ShutterStock

Rodzic starający się w gminie o jednorazowe świadczenie związane z narodzinami ciężko lub nieuleczalnie chorego dziecka będzie mógł to potwierdzić zaświadczeniem wydanym przez neurologa lub kardiologa dziecięcego.

Taka poprawka do art. 4 ust. 3 ustawy z 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz.U. poz. 1860 ze zm.) została zgłoszona przez posłów PiS podczas ostatniego posiedzenia komisji polityki społecznej i rodziny. W jego trakcie był procedowany rządowy projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i to właśnie w jego ramach zostanie wprowadzona wspomniana zmiana.

Jest ona związana z zaświadczeniem, które musi dołączyć do wniosku rodzic ubiegający się o jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia żywego dziecka. Na tym dokumencie musi być wskazane, że doszło u niego do ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jeżeli powstały w prenatalnym okresie jego rozwoju lub w czasie porodu.


Pozostało jeszcze 59% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane