statystyki

Będzie łatwiej o wsparcie z programu „Za życiem”

autor: Michalina Topolewska17.10.2018, 09:20; Aktualizacja: 17.10.2018, 09:21
Jednorazowe świadczenie, które wynosi 4 tys. zł, przysługuje rodzicom, a także opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka, bez względu na ich dochody.

Jednorazowe świadczenie, które wynosi 4 tys. zł, przysługuje rodzicom, a także opiekunowi prawnemu lub faktycznemu dziecka, bez względu na ich dochody.źródło: ShutterStock

Rodzic starający się w gminie o jednorazowe świadczenie związane z narodzinami ciężko lub nieuleczalnie chorego dziecka będzie mógł to potwierdzić zaświadczeniem wydanym przez neurologa lub kardiologa dziecięcego.

Taka poprawka do art. 4 ust. 3 ustawy z 4 listopada 2016 r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz.U. poz. 1860 ze zm.) została zgłoszona przez posłów PiS podczas ostatniego posiedzenia komisji polityki społecznej i rodziny. W jego trakcie był procedowany rządowy projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych i to właśnie w jego ramach zostanie wprowadzona wspomniana zmiana.

Jest ona związana z zaświadczeniem, które musi dołączyć do wniosku rodzic ubiegający się o jednorazowe świadczenie z tytułu urodzenia żywego dziecka. Na tym dokumencie musi być wskazane, że doszło u niego do ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia albo nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu, jeżeli powstały w prenatalnym okresie jego rozwoju lub w czasie porodu.


Pozostało 59% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane