statystyki

E-dowód nie może potwierdzać kwalifikacji lekarza

autor: Agata Szczepańska04.09.2018, 20:00
Elektroniczne prawo wykonywania zawodu (e-PWZ) miała wprowadzić nowelizacja ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.

Elektroniczne prawo wykonywania zawodu (e-PWZ) miała wprowadzić nowelizacja ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw.źródło: ShutterStock

 Informatyzacja systemu ochrony zdrowia bezwzględnie wymaga wyposażenia lekarzy w elektroniczne prawo wykonywania zawodu – przekonuje Naczelna Rada Lekarska, zaniepokojona tym, że rząd zamierza odstąpić od jego wprowadzenia.

Wynika to – w opinii NRL – ze skierowanego do Sejmu rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o dowodach osobistych oraz niektórych innych ustaw i jest konsekwencją wprowadzenia możliwości używania przewidywanego w warstwie elektronicznej dowodu osobistego podpisu zaufanego i podpisu osobistego w systemach elektronicznych systemu ochrony zdrowia.

Elektroniczne prawo wykonywania zawodu (e-PWZ) miała wprowadzić nowelizacja ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty oraz niektórych innych ustaw. W połowie zeszłego roku jej projekt został skierowany do konsultacji, a w lutym tego roku został przyjęty przez Stały Komitet Rady Ministrów i rekomendowany rządowi. Ten jednak dotychczas się nim nie zajął. Zdaniem NRL odstąpienie od dalszych prac jest błędem.


Pozostało jeszcze 33% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane