statystyki

Resort proponuje nowe stawki dla rezydentów: Lekarz na początku specjalizacji zarobi 4 tys. zł brutto

autor: Agata Szczepańska18.06.2018, 07:14; Aktualizacja: 18.06.2018, 07:19
W 2018 r. podwyższenie wynagrodzeń rezydentów będzie sfinansowane ze środków Funduszu Pracy.

W 2018 r. podwyższenie wynagrodzeń rezydentów będzie sfinansowane ze środków Funduszu Pracy.źródło: ShutterStock

Tym razem zaskoczenia nie było. W nowym rozporządzeniu dotyczącym wynagrodzeń zapisano takie kwoty, jakie ustalono w kończącym protest porozumieniu. Lekarz na początku specjalizacji zarobi 4 tys. zł brutto, a jeśli zdecyduje się na dziedzinę priorytetową – 4,7 tys. zł.

Płace wzrosną, począwszy od trzeciego roku rezydentury – odpowiednio o 500 zł i 600 zł brutto, czyli do 4,5 tys. zł i 5,3 tys. zł.

Takie kwoty zaproponowano w projekcie rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie wysokości zasadniczego wynagrodzenia miesięcznego lekarzy i lekarzy dentystów odbywających specjalizacje w ramach rezydentury. Realizuje ono porozumienie zawarte w lutym pomiędzy protestującymi lekarzami a ministrem Łukaszem Szumowskim.

Gwarantowało ono również, że lekarze, którzy obecnie mają wyższe wynagrodzenie, niż przewidują uzgodnienia, zachowają je. Dotyczy to osób zakwalifikowanych do odbywania rezydentury w dziedzinie priorytetowej po 31 października zeszłego roku. Ich wynagrodzenie w dalszym ciągu wynosić będzie 4875 zł, jak ustalono w rozporządzeniu z 27 października 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 2017).


Pozostało jeszcze 62% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane