statystyki

Dobrze, że minister zdrowia pomyśli [OPINIA]

autor: Juliusz Krzyżanowski22.06.2017, 07:43; Aktualizacja: 22.06.2017, 09:42
Należy mieć nadzieję, że minister zdrowia, powtórnie analizując projekt nowelizacji, weźmie pod uwagę dobro pacjentów

Należy mieć nadzieję, że minister zdrowia, powtórnie analizując projekt nowelizacji, weźmie pod uwagę dobro pacjentówźródło: Newspix
autor zdjęcia: KAROL SEREWIS

 Kiedy już się wydawało, że minister zdrowia zapewnił dużo legislacyjnych emocji na początek sezonu wakacyjnego, nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji godny najlepszych scenariuszy filmowych. Zbliżała się połowa czerwca i wszystko wskazywało na to, że wprowadzenie „sieci szpitali” na jakiś czas zakończy rewolucję w sektorze ochrony zdrowia.

Wtedy, niespodziewanie, minister przekazał do konsultacji publicznych niewinnie wyglądającą nowelizację ustawy o działalności leczniczej, która miała jednak pociągnąć za sobą bardzo daleko idące konsekwencje. Stanowiła bowiem kolejny, konsekwentny krok na drodze do całkowitego upublicznienia rynku usług medycznych w Polsce.

Wszystkie powyższe zdania są w czasie przeszłym, bo wkrótce po tym, jak ustawa ujrzała światło dzienne, pani premier spotkała się z ministrem zdrowia, który uznał, że jednak warto projekt ten jeszcze przemyśleć. I bardzo słusznie. Nie ulega wątpliwości, że najlepsze, co można było zrobić z tym projektem, to go wycofać. Przyjrzyjmy mu się zatem z bliska, żeby ustalić, co spowodowało, że po tygodniu medialnej awantury wywieszono białą flagę.


Pozostało jeszcze 77% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane