Bonem turystycznym, aktywowanym na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), dokonano dotychczas ponad 5,11 mln płatności na łączną kwotę ponad 2,97 mld zł, poinformował ZUS. Termin ważności bonu mija 31 marca 2023 r.

"#Bon Turystyczny w liczbach:

- 3,87 mln aktywowanych na #PUE #ZUS bonów o wartości 3,35 mld zł

- 5,11 mln płatności bonami na łączną kwotę ponad 2,97 mld zł

- ponad 28 tys. zarejestrowanych podmiotów turystycznych" - czytamy na profilu Zakładu na Twitterze.

Lista podmiotów turystycznych oraz organizacji pożytku publicznego, świadczących usługi hotelarskie lub turystyczne w Polsce, które mogą przystąpić do programu jest otwarta.

Do skorzystania z bonu w wysokości 500 zł uprawnionych jest około 6,5 mln beneficjentów świadczenia 500+ i dzieci rodziców pobierających świadczenia opiekuńcze za granicą. Na dzieci niepełnosprawne przysługuje świadczenie dodatkowe w wysokości 500 zł.

Aby zapłacić bonem za usługę turystyczną, trzeba podać osobie przyjmującej płatność za usługę hotelarską lub imprezę turystyczną specjalny numer przypisany do bonu, a następnie jednorazowy kod autoryzacyjny.

Bonem można płacić do 31 marca 2023 r., a z usługi będzie można korzystać także po tym terminie. Jak poinformował dzisiaj wiceminister sportu i turystyki Andrzej Gut-Mostowy, ważność bonu w obecnej formie nie zostanie przedłużona.

(ISBnews)