We Włoszech "turystyka wychodzi z wirusa" - ogłosił w poniedziałek dziennik "La Repubblica". Odnotował, że o 10 procent wzrosła w porównaniu z zeszłym rokiem liczba rezerwacji dokonanych przez Włochów, a rekordowo zwiększyła się wśród cudzoziemców.

Jak podał rzymski dziennik, w czerwcu 2020 roku Włosi zarezerwowali 44,7 proc. dostępnych miejsc na letni wypoczynek. W tym roku zajętych już jest na wakacje 54,7 proc. miejsc.

Ponadto zwrócono uwagę na pozytywne rezultaty apelu premiera Mario Draghiego, który 4 maja zachęcał zagranicznych turystów do przyjazdu do Włoch. Rezerwacje dokonane przez Niemców i Holendrów wzrosły o 103 procent w porównaniu z latem w pierwszym roku pandemii.

Dane te zostały ogłoszone w prasie w dniu, gdy cztery następne regiony - Liguria, Abruzja, Wenecja Euganejska i Umbria - weszły do białej strefy minimalnych restrykcji, w których nie obowiązuje już godzina policyjna. Dołączyły do Sardynii, Molise i Friuli-Wenecji Julijskiej.

W kolejnych tygodniach czerwca wszystkie pozostałe regiony zostaną ogłoszone białą strefą o najniższym ryzyku zakażeń koronawirusem.