Koniec wakacji nie oznacza wcale końca sezonu urlopowego. Wręcz przeciwnie. Wrzesień, październik i listopad to doskonały moment, by wygrzać się na południowych plażach.

Tym bardziej, że w ciągu najbliższych tygodni oferty wyjazdów do Turcji, na Cypr, czy Wyspy Kanaryjskie stanieją nawet o 60 % w stosunku do cen wakacyjnych.

Wszyscy, którzy zaplanowali swój urlop na jesień mają w czym wybierać. By nacieszyć się ciepłem nie trzeba wcale szukać egzotycznych wyjazdów – rozgrzane słońcem plaże są zaledwie kilka godzin lotu samolotem od Polski. Chorwacja, Grecja, Turcja, Tunezja - tam będzie ciepło jeszcze przez długie tygodnie.

Kiedy w Europie kończą się szkolne wakacje, w popularnych kurortach ubywa turystów, na plażach pojawiają się puste leżaki, a ceny ofert spadają.
Chorwację i Grecję warto odwiedzić we wrześniu. Jest tam wtedy jeszcze bardzo ciepło – w Chorwacji temperatura sięga 26 stopni, w Grecji dochodzi nawet do 30 stopni. Z wyjazdem do Turcji można z powodzeniem poczekać nawet do października. A poczekać warto, bo za tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu w tureckim Side zamiast prawie 3 tysięcy na początku września, w październiku zapłacimy niemal tysiąc złotych mniej.


Reklama

W listopadzie polecamy wypoczynek na Cyprze. Tutaj różnica w cenie w porównaniu do oferty z września jeszcze bardziej przekonuje, że warto poczekać do późnej jesieni. Na początku września za ofertę ze śniadaniem i obiadokolacją trzeba zapłacić ponad 4 tysiące złotych za tydzień, w listopadzie cena spada do 1800 zł. Listopad na Cyprze jest ciepły - w dzień temperatura sięga 26 stopni.

Można nacieszyć się słońcem i podziwiać krajobrazy, mimo że dzień jest już stosunkowo krótki.