Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało rekomendację, w której odradzają wyjazdy do Egiptu. Paweł Niewiadomski powiedział, że biura podróży podejmują teraz decyzje, czy odwoływać swoje wyjazdy do tego kraju. W takiej sytuacji mają obowiązek zapewnić klientom udział w alternatywnej imprezie. Nie wiadomo jednak, czy klientowi będzie przysługiwał całkowity zwrot pieniędzy, jeśli to on odstąpi od umowy. Trwają analizy prawne takiej sytuacji. Klientowi na pewno przysługuje zwrot pieniędzy po potrąceniu kosztów, poniesionych przez biuro.

Paweł Niewiadomski powiedział, że nie ma konieczności, aby biura podróży odradzały wyjazdy do Egiptu. Rekomendacja Ministerstwa Spraw Zagranicznych jest bowiem jednoznaczna. Prezes Izby Turystyki podkreślił, że w egipskich miejscowościach turystycznych panuje spokój. Nie było przypadków, w których turyści byliby zagrożeni.

Niewiadomski stwierdził też, że na dzisiejszym spotkaniu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych ustalono, że sytuacja w Egipcie będzie na bieżąco monitorowana. MSZ będzie też wydawał komunikaty na ten temat. Najbliższy ma się ukazać w poniedziałek.