Węgierska tania linia lotnicza Wizz Air poinformowała dzisiaj, że przesuwa na inny termin inaugurację lotów do egipskiej Hurghady.

Pierwszy lot Wizz Air z Warszawy i Katowic do Egiptu miał zostać zainaugurowany 31 października br. Ze względu na niestabilną sytuację polityczną w Egipcie i zalecenie polskiego MSZ, aby powstrzymać się od podróżowania do Egiptu, linie Wizz Air postanowiły przesunąć w czasie pierwsze połączenie do Hurghady. Loty mają wystartować po ustabilizowaniu się sytuacji w Egipcie.

Wszyscy pasażerowie, którzy wykupili bilety na loty z Warszawy bądź Katowic do Egiptu, mają możliwość przebudowania biletów na inny termin, podróży w innym kierunku z siatki przewoźnika, bądź zwrotu całkowitej kwoty pieniężnej za niewykorzystany bilet.

W związku z napięta sytuacją polityczną w Egipcie polskie biura podróży, które oferują wczasy w Egipcie, również pozostawiły swoim klientom możliwość zmiany rezerwacji i spędzenie urlopu w bezpieczniejszym miejscu. Jedynie biura podróży TUI i Wezyr Holidays zrezygnowały do końca sezonu letniego z wysyłania swoich klientów na wakacje do Egiptu.