Turyści, którzy planują jechać na wakacje, wykupując wycieczkę w ofercie last minute, muszą się liczyć z wysokimi cenami. Według danych Analizy Cen Imprez Turystycznych tanich wyjazdów last minute w tym roku nie będzie.

Cotygodniowa Analiza Cen Imprez Turystycznych pokazuje dane dotyczące wyjazdów, które będą realizowane w drugiej połowie sierpnia br. Już trzeci tydzień ceny imprez turystycznych nieznacznie rosną. Warto zaznaczyć, że na bardzo wysokim poziomie utrzymują się ceny wyjazdów last minute.

Struktura cen na poszczególnych kierunkach wakacyjnych wyjazdów nie uległa większym zmianom

– zaznacza Jacek Dąbrowski współzałożyciel TravelDATA i portalu www.wczasopedia.pl i dodaje: "nadal najniższe średnie ceny w wyższych kategoriach hoteli spotkamy na Synaju, niemal równie atrakcyjne oferuje nam Egipskie Wybrzeże oraz Bułgaria. Warto też zaznaczyć, że nadal bardzo często powtarzają się oscylacje cen imprez w poszczególnych biurach podróży. Jeżeli w tygodniu, któreś z nich znacząco zmieniło ceny, to w następnym często dokonuje korekty w odwrotnym kierunku. Jest to bardzo cenna obserwacja dla agentów oraz ich klientów".

W tym roku ceny wyjazdów last minute pozostają na niespotykanie wysokim poziomie. Największe podwyżki cen dotyczącą takich wakacyjnych kierunków jak: Wyspy Kanaryjskie oraz Egipt. Ceny wzrosły o 70 złotych w przypadku hiszpańskich wysp oraz w przedziale od 50 do 75 złotych za wakacje w Egipcie (w zależności od wybranej miejscowości).

Największe spadki cen wystąpiły na Krecie oraz w Tunezji – o 150 i 70 złotych. Na tej pierwszej było to odreagowanie poprzednich bardzo wysokich wzrostów. Najbardziej przecenione last minute można było tym razem spotkać w biurach Itaka i TUI, a relatywnie najwyższe ich poziomy występowały w biurach Neckermann i Exim.