Każdego roku na serwisach internetowych KAYAK-a oraz poprzez aplikacje mobilne porównywarki podróżni dokonują ponad miliarda wyszukiwań. Na podstawie ich wyników tworzone są prognozy bazujące na analizie zmian cen biletów lotniczych w przeszłości. W ten sposób porównywarka KAYAK może określić, czy cena dla danego celu i terminu podróży będzie spadać czy rosnąć w przeciągu siedmiu najbliższych dni.

Dzięki nowej funkcji użytkownicy kayak.pl otrzymują konkretną wskazówkę - kupować bilet od razu czy poczekać na bardziej korzystną ofertę. Dodatkowo pojawia się również informacja (określona w procentach) o spodziewanej trafności przewidywań. Ich dokładność jest monitorowana, co pozwala na bieżącą weryfikację, na ile sprawdzają się zaproponowane przez porównywarkę prognozy.

Kayak.pl przewiduje ceny biletów lotniczych

Kayak.pl przewiduje ceny biletów lotniczych

źródło: Materiały Prasowe

– Zasada jest bardzo prosta - im więcej wyszukiwań danego połączenia, tym większa szansa, że dana prognoza jest trafna. Warto jednak zwrócić uwagę, że przewidywania udostępniamy wyłącznie przy lotach, w przypadku których KAYAK posiada wystarczającą do stworzenia prognozy ilość danych – mówi Debby Soo, Business Development Director KAYAK-a.

Prognozy cen to kolejna funkcja udostępniana przez KAYAK, która pomaga podróżnym w podjęciu decyzji, czy od razu kupować bilet, czy lepiej poczekać kilka dni na lepszą okazję. Oprócz niej porównywarka oferuje również wykresy cenowe. Dzięki nim użytkownicy KAYAK-a mogą zobaczyć, jak kształtowały się ceny biletów na określonej trasie w przeciągu ostatnich 90 dni.