Kolejny długi weekend w tym miesiącu zbliża się wielkimi krokami. Jak pokazuje analiza wyszukiwań porównywarki KAYAK, średnia cena biletów wyszukiwanych przez jej polskich użytkowników na połączenia realizowane na przełomie maja i czerwca wynosi ok. 1500 zł.

Dokąd?

Okazuje się, że największą popularnością wśród polskich użytkowników porównywarki KAYAK cieszą się połączenia na trasach europejskich (np. Barcelona, Londyn, Paryż czy Rzym). Warto jednak zauważyć, że im bliżej sezonu wakacyjnego, tym chętniej Polacy poszukują biletów na loty do dalekich miejsc, np. Bangkoku.

Za ile?

Analiza wyszukiwań użytkowników KAYAK-a pokazała, że Polacy, którzy zdecydowali się na podróżowanie na przełomie maja i czerwca zapłacą średnio ok. 1500 zł za bilet lotniczy dla jednej osoby w obie strony. W porównaniu do okresu świąt Wielkanocnych ceny spadły o ok. 17%.

Czym?

Według statystyk KAYAK-a, najwięcej z wyszukiwanych lotów stanowiły te obsługiwane przez kilku przewoźników (20,8% wyszukiwań). Drugie miejsce zajęły linie Ryanair (17,8%), natomiast tuż za nimi uplasował się LOT (10,4%). Kilkuprocentowy udział mieli też europejscy przewoźnicy, tacy jak Lufthansa (8,1%), Air Berlin (2,7%) czy easyJet (2,5%).

Skąd?

Połączenia z wylotem z Polski stanowiły ok. 70% wyszukiwań na kayak.pl. Najpopularniejszym polskim portem było oczywiście warszawskie Okęcie (43% wyszukiwań). Kolejne miejsca zajęły lotniska w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Katowicach. Co ciekawe, połączenia na trasach krajowych stanowiły zaledwie kilka procent ogółu połączeń wyszukiwanych przez polskich użytkowników KAYAK-a.

*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań połączeń lotniczych na okres 29 maja- 2 czerwca 2013 r. dokonanych przez polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.