Polscy pasażerowie w maju br. będą mogli polecieć z linią Wizz Air w trzech nowych kierunków. 15 maja samoloty Wizz Air wystartują w pierwszy rejs pomiędzy Gdańskiem oraz norweskim miastem Kristiansand. Z kolei w Katowicach Wizz Air uruchomi bezpośrednie loty do Larnaki na Cyprze oraz do włoskiego Neapolu.

Loty z Gdańska do Kristiansand będą się odbywały dwa razy w tygodniu: w środy i niedziele. Ceny biletów zaczynają się od 125 złotych.

W przypadku nowych lotów z Katowic, w zależności od kierunku podróży, ceny biletów będą się kształtowały następująco:
- lot do Larnaki na Cyprze będzie kosztował minimum 165 złotych. Trasa Katowice - Larnaka będzie obsługiwana przez Wizz Air raz w tygodniu, w czwartki;
- loty do Neapolu będą się odbywały dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Ceny biletów będą się zaczynały od 125 złotych.

Uruchomienie lotów na Cypr i do Neapolu pokazuje, że węgierski Wizz Air zaczyna przykładać coraz większą rolę do turystycznych kierunków, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków. W ostatnim czasie informowaliśmy o otwarciu nowych połączeń lotniczych z Polski do Gruzji.

Daniel de Carvalho, dyrektor ds. komunikacji Wizz Air ogłosił, że najprawdopodobniej już niebawem w ofercie pojawią się także loty z Polski do Egiptu oraz Izraela.

Nieco gorszą informacją, jest zapowiedzenie zlikwidowania kilku tras węgierskiego przewoźnika. Chodzi do o loty do irlandzkiego miasta Cork. Zlikwidowaniu ulegną trzy trasy z Cork do Katowic, Gdańska oraz Poznania. Poznań straci również połączenie lotnicze z niemieckim Dortmundem.