Do odwołania zamknięto katowickie lotnisko w Pyrzowicach. Obecnie trwa operacja usuwania Boeinga 737-800, linii lotniczej Travel Service, który wczoraj w trakcie lądowania wyjechał poza obszar drogi startowej - mówi Cezary Orzech, rzecznik katowickiego portu lotniczego.

Czarterowy samolot czeskich linii lotniczych ugrzązł w ziemi. Ekipy z Czech i polscy strażacy pracują nad wyciągnięciem maszyny.

Początkowo ponowne otwarcie lotniska planowano na godzinę 10.00. Niestety wiadomo już, że Pyrzowice będą zamknięte jeszcze co najmniej przez kilka godzin

W tym momencie samolot jest podnoszony przy pomocy poduszek pneumatycznych. Następnie trzeba będzie utwardzić teren i dopiero wówczas maszyna przy użyciu ciężkiego sprzętu zostanie zepchnięta na drogę startową, drogę kołowania. W końcu trafi do hangaru.

Rano większość lotów została przeniesiona do Krakowa, tam też zostali przewiezieni podróżni. W Katowicach utknęły 2 samoloty. Ich pasażerowie czekają na decyzję przewoźnika.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną zdarzenia. Pilot miał informację, że warunki na pasie są gorsze z powodu pogody.