Jak wynika z danych zebranych przez serwis noclegi.pl, Polacy w pierwszym kwartale tego roku dokonali ponad 37 proc. rezerwacji na wakacje więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2018 roku.

- Wczesne rezerwacje letniego wypoczynku wiążą się przede wszystkim z poszukiwaniem komfortu w przystępnej cenie. Właściciele obiektów oferują do 30 proc. w Polsce, a w Chorwacji nawet do 40 proc. zniżki za wcześniejszą rezerwację. Według naszych prognoz, w najbardziej popularnych miejscowościach ceny mogą wzrosnąć od 35 proc. do nawet ponad 1f00 proc. w ciągu najbliższych dwóch miesięcy – mówi Agnieszkę Wirkowska, ekspert z noclegi.pl.

Jeśli chodzi rezerwacje noclegów „last minute”, do tej pory tendencje na rynku polskim były dosyć podobne do węgierskich. Największy procent turystów (56 proc. Polaków i 47 proc. Węgrów) w 2018 roku zarezerwowało nocleg na wakacyjny urlop w trzecim kwartale roku. Z kolei od kwietnia do czerwca 2018 roku około 30 proc. turystów zarówno polskich, jak i węgierskich, zdecydowało się na wykupienie zakwaterowania.