Reklama

Sprawdź po czym poznasz inspektora GITD i do czego ma prawo podczas kontroli drogowej

Jak rozpoznać Inspektora? Okładka legitymacji Inspektora powinna zawierać w tle umieszczoną na środku ciemnozielną mapę Polski z konturami województw. Na froncie znajdują się napisy drukowane czcionką różnej wielkości w koloże czarnym: RZECZPOSPOLITA POLSKA (na górze) i INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO (na dole). Na środku legitymacji umieszczono godło Polski na tle pionowego paska w kolorach państwowych. W środku pod holograficznym napisem "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO" znajdują się fotografia o wymiarach 24 mm x 31 mm, napis "WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO" (po prawej) a poniżej niego holograficzny znak inspekcji i drukowany napis określający województwo, w którym pracuje inspektor. Niżej znajdują się dane inspektora: imię, nazwisko i stanowisko służbowe, wraz z numerem służbowym. Legitymacja zawiera także niepowtarzalny numer wyrażony cyframi rzymskimi i czterocyfrowym indywidualnym numerem identyfikacyjnym. W prawym dolnym roku znajduje się pieczęśc organu wydającego legitymację i data jej ważności.
Jak rozpoznać Inspektora? Okładka legitymacji Inspektora powinna zawierać w tle umieszczoną na środku ciemnozielną mapę Polski z konturami województw. Na froncie znajdują się napisy drukowane czcionką różnej wielkości w koloże czarnym: RZECZPOSPOLITA POLSKA (na górze) i INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO (na dole). Na środku legitymacji umieszczono godło Polski na tle pionowego paska w kolorach państwowych. W środku pod holograficznym napisem "INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO" znajdują się fotografia o wymiarach 24 mm x 31 mm, napis "WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT TRANSPORTU DROGOWEGO" (po prawej) a poniżej niego holograficzny znak inspekcji i drukowany napis określający województwo, w którym pracuje inspektor. Niżej znajdują się dane inspektora: imię, nazwisko i stanowisko służbowe, wraz z numerem służbowym. Legitymacja zawiera także niepowtarzalny numer wyrażony cyframi rzymskimi i czterocyfrowym indywidualnym numerem identyfikacyjnym. W prawym dolnym roku znajduje się pieczęśc organu wydającego legitymację i data jej ważności. / ShutterStock
Chociaż kontrole drogowe zdarzają się stosunkowo często, sama instytucja wciąż jest słabo kojarzona przez kierowców. Przypominamy w jaki sposób powinni legitymować się inspektorzy GITD, a także gdzie kończą się ich uprawnienia.

Powiązane

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Mateusz Albin

Zapisz się na newsletter
Otrzymuj codziennie rzetelne informacje o zmianach w prawie i podatkach oraz aktualności istotne dla przedsiębiorców.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej