statystyki

Uber: Kontrole urzędników są niezgodne z prawem. Kierowcy mogą liczyć na naszych prawników

autor: Patryk Słowik, Jakub Styczyński12.08.2016, 18:00; Aktualizacja: 17.08.2016, 11:45
Uber

"Cennik usług Ubera jest w pełni przejrzysty i bardzo dokładnie określony, a każdy pasażer może przed zamówieniem przejazdu sprawdzić cenę przejazdu w dane miejsce, co zasadniczo odróżnia Ubera od usług taksówkowych. "źródło: ShutterStock

- Jeżeli sytuacja jest nagła, a kierowca w pilnej potrzebie, dzwonimy i pytamy, jak możemy pomóc. W przypadku zapotrzebowania na pomoc prawną kierowca ma do dyspozycji naszego prawnika, który mu dostarcza pełnego wsparcia - informuje Ilona Grzywińska, rzecznik prasowy Ubera w Polsce

Czy kierowcy mogą liczyć na państwa wsparcie prawne w przypadku kontroli urzędniczych?

W każdej sytuacji kierowcy mogą liczyć z naszej strony na takie wsparcie, jakiego będą potrzebować. Partnerzy powinni wysłać do nas wtedy wiadomość za pośrednictwem aplikacji, dzięki temu mogą liczyć na pomoc pracowników zespołu obsługi klienta. Jeżeli sytuacja jest nagła, a kierowca w pilnej potrzebie, dzwonimy i pytamy, jak możemy pomóc. W przypadku zapotrzebowania na pomoc prawną kierowca ma do dyspozycji naszego prawnika, który mu dostarcza pełnego wsparcia.

Czy w państwa opinii jazda bez kasy fiskalnej oraz brak dokładnie określonego cennika może być podstawą do kary skarbowej?

Cennik usług Ubera jest w pełni przejrzysty i bardzo dokładnie określony, a każdy pasażer może przed zamówieniem przejazdu sprawdzić cenę przejazdu w dane miejsce, co zasadniczo odróżnia Ubera od usług taksówkowych. Podstawowa stawka za przejazd wynosi 4 zł za start, 1,30 zł za kilometr oraz 0,25 zł za minutę. Pasażer jest informowany o cenie każdego przejazdu, zanim go zamówi. W okresie, gdy zapotrzebowanie przewyższa liczbę dostępnych aut, w celu zachęcenia dodatkowych kierowców do zalogowania się do aplikacji, ceny mogą urosnąć. Podobny system funkcjonuje w branży lotniczej czy hotelarskiej – ceny rosną, gdy popyt przewyższa podaż. Wtedy zamawiający musi zaakceptować komunikat o zmianie ceny przed zamówieniem przejazdu. Oznacza to, że użytkownik zawsze jest świadomy aktualnego cennika i podejmuje decyzję, czy chce skorzystać z usługi, czy poczekać chwilę, aż ceny wrócą do normy (może otrzymać powiadomienie). Dzięki temu informacja o koszcie jest przejrzysta, przy jednoczesnym zagwarantowaniu wystarczającej liczby aut w czasie zwiększonego popytu. Wszystkie transakcje na platformie Uber są elektroniczne. Po każdym przejeździe użytkownik dostaje e-maila z podsumowaniem trasy i kosztu przejazdu oraz linkiem do faktury. Kasy fiskalne są konieczne do ewidencji obrotu gotówkowego – żaden partner nie przyjmuje gotówki, a każda transakcja jest łatwa do prześledzenia.


Pozostało jeszcze 17% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (3)

 • Wolność(2016-10-19 16:18) Zgłoś naruszenie 40

  Jeśli ktoś ma problem z tym, że klient ma wolny wybór to gratuluję dorzucenia kolejnej cegiełki do ściany socjalizmu

  Odpowiedz
 • itaxi(2016-08-12 22:13) Zgłoś naruszenie 24

  Pitu-pitu, a sądy już zaczęły walić grzywny nietaksówkarzom z Ubera. Skończycie jak InPost na rynku przesyłek pocztowych - przez parę lat pokrzyczycie, ściągniecie ze swoich "agentów" sto czy dwieście milionów prowizji i papa.

  Odpowiedz
 • sunshine(2018-06-05 00:09) Zgłoś naruszenie 00

  Kasa fiskalna nie służy ewidencji sprzedaży gotówkowej tylko sprzedaży na rzecz osób fizycznych! I niestety osoby świadczące przewóz osób są zobowiązane do zainstalowania kasy fiskalnej od uzyskania pierwszego przychodu niezależnie od tego czy otrzymały gotówkę czy płatność kartą.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie