Nowy Opel Astra to jakościowy skok Opla w klasie kompaktowej – tak promuje swoje auto producent. Nie inaczej jest z jego najnowszą wersją Sports Tourer. Ale dla przedsiębiorców jakość jest tak samo ważna jak oszczędność, funkcjonalność i nowoczesność zakupionego auta. Bez wątpienia nowa Astra łączy wszystkie te elementy oferując samochód kompletny. Dodatkowo jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy wysoko cenią sobie innowacje w motoryzacji.

<iframe src="2856086;type=plopel;cat=plolaw;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;ord=1?""></iframe>

Media

Po świetnie przyjętej na świecie i w Polsce premierze nowego Opla Astry koncern chce kontynuować historię sukcesów w klasie kompaktowej. W dniach 22 - 24 kwietnia w ramach dni otwartych Opla, dodajmy kilka miesięcy po udanym wprowadzeniu na rynek pięciodrzwiowej wersji Astry nowej generacji, w sprzedaży w naszym kraju pojawiła się już nowa wersja - Sports Tourer.

Zanim przyjrzymy się tej najnowszej propozycji, zacznijmy od uznania jej poprzedniczki przez rynek. Na początku marca wersja podstawowa Astry Hatchback zdobyła prestiżową, międzynarodową nagrodę branżową „Samochodu Roku 2016”. 58 osobowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie przyznało Astrze łącznie 312 punktów. Volvo XC90 i Mazda MX-5 otrzymały odpowiednio 294 i 202 punkty. To pozwala na pozytywną ocenę całej rodziny nowej Astry.

Dla przypomnienia - poprzednie wersje

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu wprowadzono na rynek nową, pięciodrzwiową Astrę hatchback, w cenie katalogowej od 59 900 zł. W tej cenie można kupić wersję z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM, współpracującym z pięciostopniową skrzynią biegów. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe – manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek.

Wersja Enjoy dostępna w cenie od 63 000 zł wyposażona została dodatkowo, m.in. w nagradzany system multimedialny IntelliLink z kolorowym dotykowym wyświetlaczem, tempomat z ogranicznikiem prędkości, pilnujący, aby kierowca nie przekroczył dozwolonej prędkości, komputer pokładowy oraz pokrytą skórą kierownicę z przyciskami sterowania radiem i tempomatem.

Astra ST – idealny wybór dla firmy czy rodziny?

Po sukcesie pięciodrzwiowej wersji Astry, na tę premierę wielu czekało z niecierpliwością. Wersje kombi to od lat samochody najczęściej wybierane przez rodziny lub przedsiębiorców. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby to połączyć w przypadku nowej wersji Astry, bo z tego modelu zadowolony powinien być każdy z nich. Nowa Astra Sports Tourer przeszła kurację odchudzającą i waży nawet o 200 kg mniej niż poprzedni model, co ma rzeczywiste przełożenie na spalanie paliwa. Przy niezmienionych wymiarach zewnętrznych nowa Astra ST jest większa w środku. Astra Sports Tourer jest jednak znacznie bardziej przestronna. Przestrzeń nad głową kierowcy zwiększyła się o 28 mm, podobnie jak ilość miejsca na nogi pasażerów podróżujących na tylnej kanapie. Przy złożonej tylnej kanapie, przestrzeń bagażowa ma pojemność 1 630 litrów. Cena nowej Astry Sports Tourer w wersji Essentia z silnikiem benzynowym 1.4 ECOTEC o mocy 74 kW/100 KM rozpoczyna się od 63 800 zł. Już w tym podstawowym wariancie, klienci otrzymują bogate wyposażenie standardowe – manualną klimatyzację, radio CD 300 z łączem Bluetooth i portami USB i AUX-in, przednie reflektory halogenowe ze światłami do jazdy dziennej w technologii LED, elektrycznie sterowane, podgrzewane lusterka w kolorze nadwozia oraz centralny zamek. Przejdźmy jednak do systemu OnStar...

Oto, jak najnowszy system OnStar w Oplu Astrze testował znany vloger i dziennikarz Łukasz Jakóbiak:

System OnStar na pokładzie? To oczywiste

Tak jak w przypadku podstawowej Astry, wersja combi wykorzystuje system OnStar. To osobisty opiekun kierowcy, który sprawia, że prowadzenie samochodu jest jeszcze bardziej komfortowe i odprężające. Kierowca pojazdu wyposażonego w system Opel OnStar może kontaktować się z doradcą w dowolnym momencie przez 365 dni w roku — wystarczy nacisnąć przycisk. Opel OnStar identyfikuje język kierowcy na podstawie ustawień pokładowego systemu multimedialnego. Użytkownik łączy się więc bezpośrednio z doradcą OnStar, który płynnie mówi w jego języku. Jak działa OnStar w praktyce?

Diagnostyka – czyli wiedz, że coś się dzieje

Dla przedsiębiorcy wiedza o sprawności auta to nie tylko kwestia bezpieczeństwa, ale też mniejsze koszty użytkowania i pewność, że można śmiało realizować zamówienia czy bez obaw umawiać się na spotkania biznesowe. Dzięki OnStar mamy to na wyciągnięcie ręki. System diagnostyki pojazdu na bieżąco dostarcza informacji o stanie auta, aby można było odpowiednio wcześnie zareagować i uniknąć nieoczekiwanych napraw. Jeśli na desce rozdzielczej zapali się kontrolka ostrzegawcza, wystarczy wcisnąć przycisk usług OnStar. Doradca dokona zdalnej weryfikacji stanu auta i jeśli okaże się, że niezbędna będzie wizyta w serwisie, prześle do systemu nawigacji adres najbliższego Autoryzowanego Serwisu marki Opel. Na prośbę kierowcy OnStar może przesyłać co miesiąc e-mail z podsumowaniem najważniejszych parametrów auta, np. pozostałej żywotności oleju silnikowego czy ciśnienia w oponach.

OnStar zawsze znajdzie najkrótszą drogę

Oszczędność czasu to dla przedsiębiorcy bez dwóch zdań oszczędność pieniędzy. W wielu branżach wybranie najkrótszej drogi pozwala uratować kontrakt lub reputację firmy. Posiadane przez pracowników zestawy nawigacji GPS nie zawsze są aktualne, a poza tym nawet najlepsza nawigacja może nas wywieźć w pole. Ale nie z doradcą OnStar. Szukasz alternatywnej trasy, nowej restauracji, a może najbliższej stacji benzynowej? Dla OnStar to żaden problem. Wystarczy skorzystać z usługi pobierania celu podróży i tyle. Wciskając przycisk usług łączymy się z osobistym doradcą, który postara się odpowiedzieć na zapytanie o drogę i podpowie, jak trafić do celu – czyli prześle dane adresowe bezpośrednio do systemu nawigacji. Dzięki możliwości pobierania celów podróży, kierowca oszczędza czas i pozbawia się zbędnego stresu. W ten sposób można również wygodnie zmienić cel podróży w trakcie jazdy.

OnStar dba o bezpieczeństwo Twoje i Twoich pasażerów

Pisaliśmy już o plusach dla przedsiębiorców. Ale nowa Astra to także świetne rozwiązanie dla rodzin. A kiedy myślimy o rodzinie i aucie zawsze wspólnym mianownikiem jest bezpieczeństwo. W sytuacji awaryjnej nie ma czasu do stracenia. Wtedy można polegać na OnStar. Jeśli w razie wypadku kierowca nie będzie w stanie samodzielnie wezwać pomocy, obsługa OnStar zareaguje automatycznie. Funkcja automatycznego reagowania na zderzenie aktywuje się po uruchomieniu poduszki powietrznej. System OnStar natychmiast przekazuje do centrum obsługi kluczowe informacje na temat auta, w tym dokładną lokalizację, kierunek jazdy, kolor pojazdu a nawet estymację rodzaju i skali uszkodzeń. System automatycznie łączy kierowcę ze specjalnie przeszkolonym doradcą, który odezwie się do niego przez zestaw głośnomówiący w języku ojczystym, nawet, jeśli zdarzenie będzie miało miejsce za granicą. W razie potrzeby służby ratunkowe zostaną natychmiast powiadomione o zdarzeniu.

System OnStar odnajdzie nasze auto

Kolejnym plusem OnStar jest opcja pomocy w odnalezieniu naszego auta, w przypadku kradzieży. Wystarczy zgłosić kradzież na policję, a przez satelitę OnStar na bieżąco będzie przekazywał informacje o położeniu auta za pośrednictwem wbudowanego w nim modułu GPS. Dzięki temu policja dowie się, dokąd zmierza kierujący naszym samochodem. I co ważne - jeśli kierujący wyłączy silnik, system OnStar może zablokować zapłon, unieruchamiając w ten sposób auto, co może ułatwić jego odzyskanie.

Cały OnStar w jednym ręku

Na koniec wyobraźmy sobie, że te wszystkie funkcjonalności systemu OnStar możemy mieć w zasięgu dłoni. Oczywiście uzbrojonej w smartfona. Dzięki innowacyjnej aplikacji dowiemy się jaki dystans możemy pokonać do kolejnego tankowania, co z ciśnieniem w oponach, poziomem paliwa czy żywotnością oleju. Dowiemy się również… gdzie stoi nasz samochód. To świetna propozycja dla tych, którzy nigdy nie pamiętają miejsca postojowego na parkingu w centrum handlowym.

Sports Tourer oznacza jeszcze więcej

Podsumowując warto dodać, że najnowsza wersja Astry, przypomnijmy dostępna w salonach Opla od 22 kwietnia, oferuje niespotykane dotąd w tej klasie innowacje. Nowością w Oplu Astrze ST jest „Hands-Freetailgate feature” czyli bezdotykowe otwieranie i zamykanie bagażnika czyli niezwykłe połączenie funkcjonalności klasy wyższej w cenie wyposażenia kompaktu. Jeśli dodamy do tego znane już z nowej Astry Hatchback reflektory IntelliLux, podgrzewaną kanapa tylną i fotel kierowcy z masażem można zadać pytanie, po co nam o klasę wyższy i droższy samochód?

Przeczytaj także: