Opel wychodzi naprzeciw nowoczesnemu stylowi prowadzenia biznesu. Insignia ze zintegrowanym, w pełni mobilnym system OnStar zaskakuje funkcjonalnością doprowadzoną na wyżyny perfekcji. Samochód sam doprowadzi cię na miejsce. Nawet jeśli nie wiesz, jak je odnaleźć.

<iframe src="2856086;type=plopel;cat=plolaw;dc_lat=;dc_rdid=;tag_for_child_directed_treatment=;ord=1?""></iframe>

To właśnie dzięki rewolucyjnemu systemowi OnStar nowa Insignia staje się wyróżniającą w kategorii samochodów w swojej klasie. Co zatem skrywa w sobie współpracujący z Oplem dość tajemniczy OnStar, określany przez producenta jako osobisty opiekun kierowcy?

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Inżynierowie Opel OnStar doskonale wiedzą jak o nie zadbać. System działa bardzo prosto, ale i niezwykle skutecznie. Gdy dojdzie do nieprzyjemnej dla nas sytuacji, takiej jak wypadek czy zderzenie, OnStar uruchomi funkcję automatycznego reagowania natychmiast po otwarciu się poduszek powietrznych. Dzięki temu centrum obsługi odbierze kluczowe informacje na temat samochodu. Przekazana zostanie dokładna lokalizacja, kierunek jazdy, a nawet kolor pojazdu i skala powstałych uszkodzeń. Od razu po odebraniu informacji o zdarzeniu, konsultanci poprzez system OnStar skontaktują się z kierowcą w języku polskim (nawet jeśli przebywa on za granicą) i zaoferują pomoc. Jeśli nie uda im się uzyskać połączenia z poszkodowanym, na miejsce wysłane zostaną służby ratunkowe.

Opel OnStar oferuje również zaawansowaną usługę pomocy w przypadku kradzieży samochodu. Jak to działa? Wystarczy po zgłoszeniu na komisariacie policji faktu utraty samochodu skontaktować się z asystentem OnStar. Dzięki stałemu połączeniu GPS doradcy będą w stanie ustalić dokładną lokalizację skradzionego pojazdu. Dodatkowo wysłany przez satelitę specjalny sygnał zablokuje zapłon, co uniemożliwi złodziejowi ponowne uruchomienie samochodu.

Media

Limuzyna z offroadowym charakterem

OnStar w wyższych wersjach wyposażenia występuje standardowo, w wersjach bazowych - za dopłatą, ale przez rok bezpłatnie w każdym samochodzie. Opel pokazuje, że nawet najbardziej reprezentacyjna, elegancka limuzyna może całkiem nieźle radzić sobie poza asfaltem. Model Insignia Country Tourer to doskonały wybór dla prawnika, który w wolnym czasie lubi zrelaksować się poza obleganymi miejscami turystycznymi, gdzie dotarcie wymaga przemieszczania się po nieutwardzonych drogach. Country Tourer nie boi się bowiem offroadu. Dzięki podwyższonemu nadwoziu oraz antracytowym osłonom bez przeszkód można pokonać błotniste tereny czy kamieniste drogi. Turbodoładowane jednostki napędowe i adaptacyjny napęd 4x4 oraz zaawansowane systemy wspomagające kierowcę zapewnią podwyższony komfort prowadzenia pojazdu w niecodziennych warunkach.

Isignia zawsze dotrze na miejsce

Siadając za kierownicą nowego Opla Insignii do dyspozycji mamy przejrzysty i funkcjonalny 8-calowy centralny ekran dotykowy, którego funkcjami sterować możemy również za pomocą inteligentnego systemu komend głosowych. Bezdotykowa obsługa pozwala więc kierowcy na pełną koncentrację podczas prowadzenia pojazdu.

Nawet jeśli chce on dojechać do restauracji na spotkanie biznesowe, a nie wie gdzie się ona znajduje, dzięki systemowi OnStar szybko dotrze do celu. Naciśnięcie jednego przycisku łączy pojazd z konsultantem, który odnajdzie każde miejsce w kraju i za granicą interesujące kierowcę. Co więcej, w czasie rzeczywistym na cyfrowym panelu pojawi się trasa, która doprowadzi go w wybrane miejsce. To rozwiązanie oznacza koniec stresu i straty czasu poświęconego na przeglądanie setek maili czy smsów w poszukiwaniu właściwego adresu. Funkcję namiarów na żądanie oraz pobierania celów podróży docenia się szczególnie w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji. Asystent bez problemu odnajdzie najbliższą stację benzynową, warsztat samochodowy czy szpital. Oczywiście niezależnie od położenia z doradcą kierowca będzie rozmawiał w języku polskim.

Zintegruj Insignię ze smartofnem

Opel OnStar stawia na innowacyjność i mobilność. Przykładem tego jest możliwość kontrolowania swojego pojazdu za pomogą aplikacji na smartofny. W natłoku spraw zapomniałeś czy zamknąłeś samochód? Wyszedłeś ze stresującego spotkania z klientem i nie pamiętasz, gdzie zaparkowałeś? Z takimi sytuacjami spotkał się każdy prowadzący intensywne życie zawodowe. Dzięki aplikacji Opel OnStar z głowy kierowcy usunięte zostaną najbanalniejsze problemy związane z twoim pojazdem. Może on bowiem mobilnie nie tylko sterować jego centralnym zamkiem samochodu, lecz także odszukać na mapie. Jeśli nadal pozostanie problem z trafieniem do pojazdu, po włączeniu specjalnej funkcji auto błyśnie światłami i zatrąbi klaksonem. Aplikacja wskaże także wartość ciśnienia w oponach, poziom paliwa czy żywotność oleju. Co więcej, aby zaoszczędzić jakże cenny w dzisiejszym świecie czas, możliwe jest ustawienie dowolnego celu podróży do którego poprowadzi nawigacja, już w drodze do samochodu.

Opel OnStar dba o prywatność

Media

Niektóre usługi OnStar zabezpieczane są dodatkowo kodem PIN . Bez niego nie otworzymy samochodu oraz nie uzyskamy pomocy w przypadku kradzieży. Jeśli chodzi o kwestię lokalizacji, w każdym momencie można ją wyłączyć.

Wystarczy przez 5 sekund przytrzymać odpowiedni przycisk w samochodzie.

Komfort połączony z ekonomią

Inżynierowie Opla poświęcili sporo czasu na przygotowanie specjalnych jednostek napędowych, które wraz z zaawansowanymi technologiami i rewelacyjnym zawieszeniem przenoszą w nowy wymiar czystej, oszczędnej i ekologicznej motoryzacji. Wyjątkowo cichy diesel w połączeniu z automatyczną skrzynią biegów sprawi, że nawet miejska jazda stanie się największą przyjemnością. Tym bardziej, że czas spędzany w samochodzie zapełnią przestrzenne dźwięki wydobywające się najwyższej klasy systemu nagłośnieniowego BOSE. Długie trasy na spotkania biznesowe czy negocjacje, dzięki tempomatowi z adaptacyjną z funkcją Stop&Go, nie będą już żadnym problemem. W Insignii w wersji Sedan każdy kierowca poczuje nutę sportowego auta przy zachowaniu luksusowego wykończenia wnętrza. Dodatkową funkcjonalność odkryć można w 5-drzwiowym Hatchbacku, natomiast wersja Sports Tourer pozwoli zabrać na wczasy całą rodzinę bez obawy o brak miejsca w bagażniku.

Będąc profesjonalistą w swoim zawodzie, zapewne docenisz udogodnienia serwowane dla Ciebie przez Opla. Nowa Insignia to nie tylko sportowa limuzyna o nowoczesnym designie, fantastycznych jednostkach napędowych z technologią ecoFLEX i precyzyjnie wykończonym wnętrzu. Dzięki zintegrowanemu systemowi OnStar samochód staje się Twoim przyjacielem, doradcą i dbającym o bezpieczeństwo partnerem w biznesie.