Rząd PiS wyrzuci stare auta z miast, jak chciała PO

autor: Tomasz Żółciak01.03.2016, 07:27; Aktualizacja: 01.03.2016, 08:33
Wg MŚ samorząd może zakazać wjazdu aut starszych niż 10 lat

Wg MŚ samorząd może zakazać wjazdu aut starszych niż 10 latźródło: ShutterStock

Samorządowcy zaskoczeni. Nowe władze namawiają, by wprowadzać strefy eko, nie czekając na zmianę przepisów

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (38)

  • marcinek(2016-03-01 11:22) Zgłoś naruszenie 709

    Żenada. Ja mam 22 letni samochód, wpakowałem w niego 4 razy tyle co zapłaciłem za samo auto, nic nie cieknie, nic nie stuka, żadnych luzów, katalizator wymieniony na nowy, oleju ani płynu nie bierze, to z jakiej racji ja mam nie wjechać do centrum? Tak jak to kolega napisał, od tego są przeglądy żeby takie trupy cieknące eliminować z dróg. Jak diagności nie wypełniają swoich obowiązków, to podesłać parę razy "tajemniczego klienta" z kontrolą, grzywna 50 tys. za dopuszczenie takiego złomu do ruchu, i będzie wkrótce porządek.

    Odpowiedz
  • wiatr(2016-03-01 09:55) Zgłoś naruszenie 533

    Rozumiem, że transport komunikacji miejskiej będzie nowiutki. Zatem należy zacząć od siebie.

    Odpowiedz
  • Macie, co chcieliście(2016-03-01 08:17) Zgłoś naruszenie 5329

    Byle dopitolić Polakom. Taka włądzuchna biało-czerwona, spod krzyża znaku.

    Odpowiedz
  • natan(2016-03-01 11:28) Zgłoś naruszenie 511

    Auta mogą mieć nawet i po 30 lat , najważniejszy jest stan techniczny auta i emisja spalin !!! Na stacjach obsługi i przy przeglądach rejestracyjnych zamontować urządzenia do badania emisji spalin i niesprawne samochody wtedy nie dopuszczać do ruchu !!! Bo niektóre 5-6 latki po potężnych wypadkach to rzęchy i jeżdżące trumny składane z 4 innych aut !!! I tym patologiom w motoryzacji powinni się przyglądać uważniej rządzący !!!

    Odpowiedz
  • abc(2016-03-01 09:45) Zgłoś naruszenie 487

    Elita, urzędnicy i kler będą mieli tylko ekologiczne autka.

    Odpowiedz
  • Gość(2016-03-01 13:34) Zgłoś naruszenie 412

    Wiek samochodu jako kryterium? To nieporozumienie. W Niemczech jest to norma czystości spalin i naklejki 4, 3, 2 To rozumiem, ale wiek?

    Odpowiedz
  • devilek(2016-03-01 10:33) Zgłoś naruszenie 351

    Auta gubiące olej powinny odsiewać coroczne przeglądy techniczne - po parkingach widać, że diagności wycieków nie widzą. Zapewne trzeba będzie wprowadzić dodatkowy przegląd od wycieków za 100pln, to wtedy przejrzą na oczy! :)

    Odpowiedz
  • Czytelnik(2016-03-01 11:23) Zgłoś naruszenie 316

    Dajcie nam zarobić a kupmy nowe auta -a co emeryci przy [deflacji emerytury ??] wybrali a terez z nich kpia wybrańcy!!! jest super jak stary wjedzie pod przychodnię starym autem bo na taxi go nie stać!! o to wam chodzi? wprowadzcie eutanazję na życzenie i będzie OK

    Odpowiedz
  • rad(2016-03-01 09:38) Zgłoś naruszenie 2916

    Pisuary jak zwykle nie patrzą na prawo ale robią partyzantkę.Kto za to bezprawie zapłaci?

    Odpowiedz
  • pikol(2016-03-01 15:14) Zgłoś naruszenie 253

    To nie auta najwięcej trują tylko piece!!! Trzeba być ułomnym umysłowo, żeby zaczynać od ograniczenia ruchu samochodów, a tolerować spalanie w centrach miasta w domowych piecach węgla i śmieci.

    Odpowiedz
  • Mariusz S(2016-03-01 09:18) Zgłoś naruszenie 2322

    super! bardzi się ciesze!

    Odpowiedz
  • pytajnik(2016-03-01 14:57) Zgłoś naruszenie 182

    Mój znajomy ma amerykańskie auto (stać go), które pali 30 litrów na setkę. Czy jego auto jest bardziej ekologiczne od starego Cinquecento palącego jakieś 5-6 litrów na tym samym dystansie. Niech mnie ktoś oświeci, które auto jest bardziej eko i powinno wjeżdżać do centrum miasta?

    Odpowiedz
  • Stan techniczny ...(2016-03-01 14:04) Zgłoś naruszenie 174

    ... a nie wiek, POPiSowe ciołki.

    Odpowiedz
  • Kajmir(2016-03-01 15:11) Zgłoś naruszenie 160

    Jak zwykle mądrzy politycy zabierają się od doopy strony do sprawy. Jak mam dojechać do pracy jeżeli ostatnio dwa tramwaje z rzędu były tak zapchane, że nie mogłem wsiąść? Czemu mam jechać tramwajem jeżeli bilet kosztuje więcej niż przejazd samochodem? Wybieram więc rower, tylko, że nie wiem czemu na pseudodrodze dla rowerów codziennie stoi mi jakieś auto a straż miejska, policja ma to gdzieś. Więc proponuję zadbać o tani i sprawny transport publiczny i dobre drogi dla rowerów.

    Odpowiedz
  • ana(2016-03-01 15:40) Zgłoś naruszenie 162

    To niech dadzą 50 000 + na nowe auta.

    Odpowiedz
  • MP(2016-03-01 12:43) Zgłoś naruszenie 126

    Tylko ten 22 letni samochód, nawet gdyby był dzisiaj nowy, nie będzie spełniał dzisiejszych norm spalin.

    Odpowiedz
  • pio(2016-03-01 18:48) Zgłoś naruszenie 91

    Zacząć od dostawczaków, autobusów i ciężarówek. Od razu będzie płucom lżej

    Odpowiedz
  • najwięksi zatruwacze (2016-03-01 23:53) Zgłoś naruszenie 60

    Najwięcej smrodu i brudu robią piece opalane węglem, śmieciami i czymś tam jeszcze. Nigdzie w piecach nie spala się "żywego" węgla tak jak to się dzieje w Polsce. Jesienią, zima i wczesna wiosną nie można wieczorem wyjść na spacer ani uchylić okna bo stoi smog oraz przerażając smród. I bynajmniej nie jest to wina samochodów ani starych ani nowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • jestem za a nawet przeciw(2016-03-01 14:57) Zgłoś naruszenie 611

    stare auto musi znaleźć się na szrocie a nie na ulicy, rację ma rząd pani z broszką i ten mały co samolot - stary - skasował

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Max(2016-03-01 12:50) Zgłoś naruszenie 511

    Nie gadaj głupot. Dobra zmiana.

    Odpowiedz