Rząd PiS wyrzuci stare auta z miast, jak chciała PO

autor: Tomasz Żółciak01.03.2016, 07:27; Aktualizacja: 01.03.2016, 08:33
Wg MŚ samorząd może zakazać wjazdu aut starszych niż 10 lat

Wg MŚ samorząd może zakazać wjazdu aut starszych niż 10 latźródło: ShutterStock

Samorządowcy zaskoczeni. Nowe władze namawiają, by wprowadzać strefy eko, nie czekając na zmianę przepisów

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (38)

  • Radek Skoków(2017-01-28 22:45) Zgłoś naruszenie 00

    Z jednej strony jest to jakiś pomysł, z drugiej czy nas na to stać? Nas w sensie Polaków. Ja samochody pożyczam w Panek - nie mam swojego, pożyczenie 10 razy do roku wychodzi mi taniej niż utrzymanie cały rok swojego rzępa, ale generalnie nie każdy może sobie na to pozwolić i niektórym samochód potrzebny jest dzień w dzień.

    Odpowiedz
  • Jajo.(2016-03-02 10:30) Zgłoś naruszenie 20

    Bo to jest zmyła i ściema ze strony PIS-u , jak Rydzykowi trzeba dać z naszych podatków na jakieś kopania25 i 20 milionów złotych , to komuś trzeba zabrać , więc zabiera się nam że samochód stary ,że wynajdą jeszcze coś ci pisowcy ? Bo miasto Kraków na smog niedostanie pieniędzy i inne ośrodki sanatoryjne też nie dostaną pieniędzy na smog .Bo ważniejsza jest dotacja dla Rydzyka na jakieś tam kopania niż ludzkie zdrowie i smog w Krakowie i miejscowościach sanatoryjnych. Cynizm i hipokryzja ze strony pisowców i ich zwolenników!!!!

    Odpowiedz
  • kowalski(2016-03-02 08:22) Zgłoś naruszenie 10

    A ja bym zaczął najpierw od zlikwidowania naszej kochanej parti na ktorą tak wszystcy glosowalismy , kolejny raz zamydlili nam oczy ,mozna sie zastanowic ze jak by partia kupila kazdemu obywatelowi samocchod nowy to nie bylo by problemu a pozatym jak dojechac normalnie do pracy na godzine 5 jak np ja mam to mam nie spac zeby autobusem dojechac albo zanocowac w firmie co by moja zona powiedziala hihi

    Odpowiedz
  • cdff(2016-03-02 08:18) Zgłoś naruszenie 00

    Zlikwidujcie najpierw autobusy miejskie i te inne a nie samochody. Może Wy powinniście zlikwidować swoje te luksusowe samochody bo one najwięcej wytwarzają spalin

    Odpowiedz
  • Mercedes w 124 2,5 diessel 88 rok prod(2016-03-02 07:14) Zgłoś naruszenie 00

    Jest to warunek unii europejskiej która jest bardo ekologiczna jak się ich nie spełni będą kary......nie bez powodu tyle aut z niemiec sprowadzono .czytałem gdzieś w mtoryzacyjnym artykule ,że 1,9 TDI już nie wjedzie. Stare auta dłużej przeżytją jak te nowe.Mam mercedesa w 124 i skode octawię oba dizle.niech mnie cmokną i tak będę jeżdził.Wystarczającą karę płacę kupując ropę

    Odpowiedz
  • gaz!(2016-03-01 23:56) Zgłoś naruszenie 10

    To dlaczego od tego węgla "ekologicznego " tyle smrodu? W żadnym normalnym kraju ludzie nie ogrzewają mieszkań węglem a stosują ogrzewanie gazowe.

    Odpowiedz
  • najwięksi zatruwacze (2016-03-01 23:53) Zgłoś naruszenie 60

    Najwięcej smrodu i brudu robią piece opalane węglem, śmieciami i czymś tam jeszcze. Nigdzie w piecach nie spala się "żywego" węgla tak jak to się dzieje w Polsce. Jesienią, zima i wczesna wiosną nie można wieczorem wyjść na spacer ani uchylić okna bo stoi smog oraz przerażając smród. I bynajmniej nie jest to wina samochodów ani starych ani nowych.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • emeryt(2016-03-01 21:26) Zgłoś naruszenie 00

    przydzie CZAS i na nas staruszków, gdzie nas wykopia

    Odpowiedz
  • Euro6(2016-03-01 20:46) Zgłoś naruszenie 03

    No nareszcie ! Dobre pomysły są ponad podziałami partyjnymi i politycznymi !

    Odpowiedz
  • Euro6(2016-03-01 20:45) Zgłoś naruszenie 00

    22 letni samochód ? Czyli rocznik 1994 ? To zaledwie Euro 1. Stary trup z katalizatorem pierwszej generacji bez komputera ...

    Odpowiedz
  • własciciel (2016-03-01 19:54) Zgłoś naruszenie 00

    Auto jest moją własnością.

    Odpowiedz
  • wit(2016-03-01 19:19) Zgłoś naruszenie 02

    Tak się składa że domy w starych centrach miast w dużej części opalane są węglem ekologicznym ze związkowych kopalń. Pomóc ludziom w zmianie systemu ogrzewania to wielokrotnie uzdrowi sytuację

    Odpowiedz
  • pio(2016-03-01 18:48) Zgłoś naruszenie 91

    Zacząć od dostawczaków, autobusów i ciężarówek. Od razu będzie płucom lżej

    Odpowiedz
  • malinovy(2016-03-01 16:55) Zgłoś naruszenie 00

    Urządzenia są, tylko nie używane. Nie wiadomo dla czego.

    Odpowiedz
  • malinovy(2016-03-01 16:54) Zgłoś naruszenie 10

    Oby tak dalej, to sami się wyeliminują.

    Odpowiedz
  • ana(2016-03-01 15:40) Zgłoś naruszenie 162

    To niech dadzą 50 000 + na nowe auta.

    Odpowiedz
  • pikol(2016-03-01 15:14) Zgłoś naruszenie 253

    To nie auta najwięcej trują tylko piece!!! Trzeba być ułomnym umysłowo, żeby zaczynać od ograniczenia ruchu samochodów, a tolerować spalanie w centrach miasta w domowych piecach węgla i śmieci.

    Odpowiedz
  • Kajmir(2016-03-01 15:11) Zgłoś naruszenie 160

    Jak zwykle mądrzy politycy zabierają się od doopy strony do sprawy. Jak mam dojechać do pracy jeżeli ostatnio dwa tramwaje z rzędu były tak zapchane, że nie mogłem wsiąść? Czemu mam jechać tramwajem jeżeli bilet kosztuje więcej niż przejazd samochodem? Wybieram więc rower, tylko, że nie wiem czemu na pseudodrodze dla rowerów codziennie stoi mi jakieś auto a straż miejska, policja ma to gdzieś. Więc proponuję zadbać o tani i sprawny transport publiczny i dobre drogi dla rowerów.

    Odpowiedz
  • pytajnik(2016-03-01 14:57) Zgłoś naruszenie 182

    Mój znajomy ma amerykańskie auto (stać go), które pali 30 litrów na setkę. Czy jego auto jest bardziej ekologiczne od starego Cinquecento palącego jakieś 5-6 litrów na tym samym dystansie. Niech mnie ktoś oświeci, które auto jest bardziej eko i powinno wjeżdżać do centrum miasta?

    Odpowiedz
  • jestem za a nawet przeciw(2016-03-01 14:57) Zgłoś naruszenie 611

    stare auto musi znaleźć się na szrocie a nie na ulicy, rację ma rząd pani z broszką i ten mały co samolot - stary - skasował

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz