statystyki

Szymany i Radom: Regionalne kaprysy samorządów. Olsztyn-Mazury ma jednak szansę na niższe straty

autor: Konrad Majszyk21.01.2016, 07:48; Aktualizacja: 21.01.2016, 09:57
samolot, lotnisko

Szymany są nagminnie porównywane do portu w Radomiu, który boryka się z totalnym brakiem zainteresowania ze strony pasażerów.źródło: ShutterStock

Oba porty perspektywy na zyski mają niewielkie. Ale ten mazurski ma przynajmniej szansę na mniejszą stratę

Dzisiaj o godz. 8.30 z lotniska w Szymanach wyruszy pierwszy rejsowy samolot: na lotnisko Tegel w Berlinie. W tym kierunku ma latać trzy razy w tygodniu: we wtorki, w czwartki i soboty. Zaś w środy, piątki i niedziele odbywały się będą loty do Krakowa. Wszystkie połączenia obsłuży linia Sprint Air. Wykorzystuje w tym celu samolot turbośmigłowy Saab 340, zabierający na pokład maksymalnie 33 pasażerów.

Szymany są nagminnie porównywane do portu w Radomiu, który boryka się z totalnym brakiem zainteresowania ze strony pasażerów. Marcel Klinowski, ekspert transportowy Stowarzyszenia Republikanie, nazywa te inwestycje kaprysami lokalnych polityków.

– Oba porty łączy to, że będą działały na minusie. Ale są też różnice – twierdzi Adrian Furgalski z zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. – Mazury są atrakcyjne pod względem turystycznym, czego raczej nie da się powiedzieć o Radomiu. Szymany obsługują region chętnie odwiedzany przez turystów z Niemiec. To oni są główną grupą docelową dla tego portu.

– Jesteśmy jedynym portem lotniczym w północno-wschodniej Polsce. Prowadzimy rozmowy w sprawie kolejnych połączeń. Najbardziej zaawansowane są te dotyczące Monachium – mówi Krzysztof Pawłowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Szymany.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie