Autostrada A2 na wschód od Warszawy będzie realizowana. Taką deklarację złożył na antenie Polskiego Radia RDC wojewoda mazowiecki. Jacek Kozłowski wyjaśnił, że odcinki od obwodnicy Mińska Mazowieckiego do Siedlec i dalej granicy państwa znalazły się na liście rezerwowej rządowego programu budowy dróg krajowych i autostrad na lata 2014-23 ze względu na niski poziom zaawansowania prac.

"Autostrada jest na tyle strategiczna nie tylko dla Polski, ale i całej Europy, że jak tylko będzie zdolność do zrealizowania tej inwestycji po zakończeniu projektowania to pieniądze będą" - zapewnił Jacek Kozłowski.

Wojewoda zapowiedział też, że obwodnice Warszawy i Mińska Mazowieckiego zostaną połączone w perspektywie najbliższych 4-5 lat. Później mają być realizowane także kolejne odcinki autostrady A2 do Siedlec, węzła z drogą numer 19 i granicy państwa.

Kilka tygodni temu zakończyły się konsultacje projektu programu budowy dróg i autostrad z nowej perspektywy unijnej. Parlamentarzyści i samorządowcy ze wschodniego Mazowsza alarmowali, że realizacja autostrady A2 na wschód od Mińska Mazowieckiego jest zagrożona.