Płaca minimalna zniszczy polskich przewoźników? Groźne skutki niemieckich przepisów

24.01.2015, 15:00; Aktualizacja: 24.01.2015, 16:55

Nowe niemieckie przepisy, dotyczące płacy minimalnej, grożą likwidacją miejsc pracy w polskich firmach transportowych. Mówił o tym w Polskim Radiu 24, przewodniczący Związku Pracodawców Transport i Logistyka Polska, Maciej Wroński.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:IAR
Polub Gazetaprawna.pl

Reklama

Komentarze (9)

  • To jak to jest z Naszą Konkurencyjnością....(2015-01-28 10:20) Zgłoś naruszenie 00

    Za paliwo płacimy ceny Unijne...Za ciągniki i sprzęt ceny Unijne...

    Płace - to poniżej poziomu UNii...--- Czyli Nasza Konkurencyjność --- to te głodowe pensje ???

    Odpowiedz
  • Dlatego AMAZON zwiał z Niemiec(2015-01-28 10:22) Zgłoś naruszenie 00

    8,5 Euro ...to nie 4złote ...za godzinę pracy.

    A czy firma Amazon jest 50 km za czy przed granicą Niemiec ...to bez znaczenia przy 10 krotnej róznicy płac.

    Odpowiedz
  • Przewoznik(2015-01-25 13:08) Zgłoś naruszenie 00

    proponuje zgłosić do UE dyskryminacja cenowa stosowana w Niemczech wobec obcych firm spoza Niemiec.
    Nie można bowiem dawać innych stawek za usługi Niemcom i innych stawek Polakom. A jak wiemy tak się dzieje !

    Przeoźnicy Alepuje do was NIE KUPUJCIE Niemieckich Aut ( Mercedes, MAN). Trzeba w ten sposób zaprostestowac i kupować inne alternatywne marki.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-01-24 15:55) Zgłoś naruszenie 00

    Niemcy testują inteligencję Polaków - tych , którzy jeszcze nie wyjechali .
    A rząd zorientował się , że może nie zdążyć nakraść tyle , ile planował (do górnictwa , kolei , oświaty , rolnictwa i innych pocztowców dochodzi transport) .
    No i jest konsternacja - na linii Berlin kondomminium .

    Odpowiedz
  • Co za bzdury?(2015-01-27 15:39) Zgłoś naruszenie 00

    Jak to możne być ze ta płaca minimalna nie zniszczy niemieckich pracodawców tylko polskich?

    Odpowiedz
  • Wystąpić z UE(2015-01-27 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    Na znak protestu niech Polska wystąpi z UE.

    Odpowiedz
  • SKANDAL(2015-01-27 19:44) Zgłoś naruszenie 00

    Siódmy dom buduje i jest mu ciężko, a na dokładkę musi płacić pracownikom.
    SKANDAL
    Ciężki los polskich "pracodawców"
    Może by ich z podatków zwolnić???

    Odpowiedz
  • 1952(2015-01-26 20:22) Zgłoś naruszenie 00

    ... nie można iść pod prąd , dlatego :
    niemcy powinni w Polsce płacić robotnikom tyle samo , ile płacą robotnikom u siebie

    Odpowiedz