We wrześniu DB Schenker otworzył nową, regularną linię między Gdynią i Chemnitz. Jest to codzienne połączenie dedykowane dla klientów B2B z Pomorza. Obecna liczba połączeń DB Schenker z Polski do Niemiec to 14 codziennych bezpośrednich linii w eksporcie (70 wyjazdów w tygodniu) oraz 21 linii w imporcie (105 przyjazdów w tygodniu).
Z perspektywy eksportu, linia wyjeżdża w każdy dzień roboczy, od poniedziałku do piątku. Wyjazdy odbywają się wieczorem z oddziału DB Schenker w Będzieszynie, pod Gdynią, by następnego dnia rano dotrzeć do Chemnitz. W imporcie samochód wyjeżdża z Niemiec również 5 razy w tygodniu dostarczając przesyłki bezpośrednio do oddziału Gdynia i dodatkowo do terminalu w Bydgoszczy.
Podobnie, jak w przypadku większości relacji międzynarodowych, połączenie jest realizowane z wykorzystaniem nadwozi wymiennych typu Swap Body, wyposażonych w podwójne podłogi. Pozwala to na optymalizację przewozów pod kątem ekonomicznym i środowiskowym oraz podniesienie bezpieczeństwa transportu przesyłek.
Reklama
– Wprowadzenie nowego rozwiązania jest kolejnym krokiem w zakresie naszego rozwoju regularnych dostaw towarów pomiędzy Polską i Niemcami. Wymiana handlowa rośnie, więc klienci tego potrzebują – mówi Wojciech Tomkiewicz, Head of International Linehaul & Network, DB Schenker Polska. – Dodatkowo optymalizujemy też istniejące połączenie Kraków-Drezno. Od 20 września przesyłki będą jeździły bezpośrednio także pomiędzy Dreznem i naszym oddziałem w Rzeszowie – tłumaczy Wojciech Tomkiewicz.
Zmiana ta pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa przesyłek. Dla klientów z Rzeszowszczyzny zostanie wyeliminowany punkt przeładunku w Krakowie.
DB Schenker w Polsce oferuje połączenia samochodowe do każdego z krajów Europy, działając w ramach najsilniejszej międzynarodowej sieci logistycznej pomiędzy 430 terminalami.