Okno na Europę, okno na świat

DACHSER Polska sukcesywnie rozbudowuje sieć połączeń, która obecnie obejmuje dostawy do 52 krajów, z czego 16 to połączenia bezpośrednie. Pod względem wolumenu przesyłek najwięcej dostaw z Polski jest realizowanych do Niemiec, Francji, Danii, Czech i Austrii. W ramach linii produktów entargo operator oferuje efektywne pod względem czasu dostawy i kosztów usługi transportowe na terenie całej Europy. DACHSER Polska prowadzi własną agencję celną zajmującą się odprawą eksportową i importową towarów, co znacznie usprawnia procesy logistyczne. Od 2010 roku firma rozwija też dywizję DACHSER Air & Sea Logistics. W tym czasie uruchomiła stałe połączenia drobnicowe z Chin do Polski oraz zbudowała zespół wysokiej klasy specjalistów logistyki lotniczej i morskiej zintegrowanej z siecią transportu drogowego.

Nieustanny wzrost i rozwój

Od początku działalności w Polsce DACHSER odnotowuje wzrosty przychodów i liczby przesyłek. W pandemicznym i wymagającym 2020 roku firma wygenerowała obroty na poziomie 547 milionów złotych, to o ponad 10,5 proc. więcej niż w 2019 roku, dostarczając 1,97 miliona przesyłek. Dzięki inwestycjom w rozbudowę sieci krajowych oddziałów firma dysponuje obecnie w Polsce 25 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni przeładunkowej oraz prawie 33 tysiącami metrów kwadratowych wysokiej jakości magazynów do obsługi logistyki kontraktowej.
„Trwająca pandemia, choć przyniosła wiele nowych wyzwań, to nie stanęła na drodze rozwoju DACHSER w Polsce. W 2021 r. w dalszym ciągu stawiamy sobie ambitne wyzwania i wierzymy, że uda się nam je osiągnąć. Mamy jasno określoną strategię i plan działań. Jako firma będąca częścią globalnej sieci logistycznej przygotowujemy naszą organizację również do tego, by móc szybciej reagować na zmiany. Aktualnie koncentrujemy się na dalszej rozbudowie sieci dla przesyłek drobnicowych, a także rozwoju logistyki kontraktowej i sekcji przesyłek morskich oraz lotniczych” – powiedział dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes DACHSER Polska.
Za sukcesem DACHSER w Polsce stoją nie tylko globalna sieć z niezawodnym i efektywnym łańcuchem dostaw, ale przede wszystkim ludzie, którzy tworzą tę firmę. Zatrudnienie na poziomie 627 osób to ponad 13 razy więcej niż na początku działalności, gdy w firmie pracowało 46 pracowników. Co najważniejsze, średni staż pracy w firmie wynoszący 4,5 roku oraz współczynnik rotacji na poziomie 9 proc. świadczą o tym, że DACHSER Polska to nie tylko prężnie rozwijająca się firma logistyczna, ale też dobry pracodawca.