"W postępowaniu przetargowym na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla MZA w Warszawie wpłynęły dwie oferty. Cena w ofercie firmy Solaris za jeden autobus elektryczny wynosi 1.780.000 zł netto, natomiast cena ze jeden autobus produkcji chińskiej zaoferowany przez konkurenta wynosi 1.266.369,67 mln zł netto. Tym samym Solaris na podstawie artykułu 89 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dn. 29 stycznia 2004 roku, kieruje do Krajowej Izby Odwoławczej odwołanie ze względu na rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia." - głosi komunikat.

Spółka w złożonym odwołaniu wnioskuje o odrzucenie oferty konkurenta i tym samym o wybór oferty na autobusy elektryczne marki Solaris, podano również.

Solaris Bus & Coach S.A. jest czołowym w Europie, polskim producentem autobusów miejskich Solaris Urbino, trolejbusów Solaris Trollino, autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino, autobusów specjalnych oraz tramwajów Solaris Tramino. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku firma wyprodukowała blisko 10000 autobusów, które jeżdżą po drogach 28 krajów w ponad 500 miastach.