W związku uziemieniem Boeingów 787 Dreamliner, Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o wyleasingowaniu Airbusa A330, który od połowy kwietnia będzie wykonywał atlantyckie rejsy LOT-u.

LOT podjął decyzję o wynajęciu nowego samolotu Airbus 330, aby zapewnić swoim pasażerom komfortowe warunki podróży i wysoki standard produktu pokładowego na okres, gdy Dreamlinery nie mogą operować na rejsach atlantyckich. Do końca marca LOT miał posiadać w swojej flocie 6 nowych Dreamlinerów. Problemy z akumulatorami uziemiły jednak wszystkie maszyny amerykańskiego producenta samolotów.

W związku z uziemieniem Dreamlinerów LOT znalazł się w kłopotliwiej sytuacji, kiedy do połączeń do Chicago, Nowego Jorku, Toronto oraz Pekinu - spółka ma do dyspozycji tylko 3 stare Boeingi 767.

Decyzja o wyleasingowaniu Airbusa od portugalskich linii Hi Fly została podjęta w obawie o zapewnienie nie tylko komfortu pasażerów, ale również ciągłości połączeń wykonywanych przez polskiego przewoźnika.

LOT podjął decyzję o wynajęciu nowego samolotu Airbus 330, aby zapewnić swoim pasażerom komfortowe warunki podróży i wysoki standard produktu pokładowego na okres, gdy Dreamlinery nie mogą operować na rejsach atlantyckich. Zgodnie z założeniami, rejsy LOT-u tym samolotem będą obsługiwane na zasadzie „wet-lease” z częściowym zaangażowaniem personelu pokładowego PLL LOT. Standard obsługi oraz serwis pokładowy będą identyczne jak
na pokładach samolotów należących do polskiego przewoźnika.

Pierwszy lot Airbusem został zaplanowany na 12 kwietnia 2013 roku. Zgodnie z planem samolot będzie operował na rejsach do Chicago i Nowego Jorku do końca maja 2013 br. Na pokład wejdzie 18 pasażerów klasy biznes oraz 288 pasażerów klasy ekonomicznej.