Oferta konsorcjum Ursusa o całkowitej planowanej wartości 52,8 mln zł netto została uznana za najkorzystniejszą w przetargu na dostawę 38 niskopodłogowych trolejbusów organizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, podała spółka w komunikacie.

"Emitent otrzymał pisemne zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty tj. oferty złożonej przez konsorcjum spółek, w skład którego wchodzą: emitent oraz spółka prawa ukraińskiego Przedsiębiorstwo Filialne 'Zakład samochodowy Nr 1' Publiczna Spółka Akcyjna 'Kampania samochodowa Bogdan Motors', w przetargu nieograniczonym na 'Zakup i dostawę 38 sztuk nowych, niskopodłogowych trolejbusów miejskich klasy maxi', organizowanym przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie" - czytamy w komunikacie.

Podpisanie umowy w sprawie zamówienia publicznego nastąpi po dniu 2 marca 2013 r. Planowana wartość całej zrealizowanej umowy wyniesie 52,82 mln zł netto, podano również.

Ursus zmienia oblicze - nie tylko traktory

Wcześniej w tym tygodniu wiceprezes spółki Karol Zarajczyk powiedział agencji ISBnews, że po rekordowym dla Ursusa roku 2012, w bieżącym - wobec wyczerpania się unijnych funduszy wspierających rolnictwo - celem spółki jest utrzymanie przychodów oraz rozbudowa i unowocześnienie oferty. Według niego, spółka może na sfinansowanie tych zamierzeń wyemitować obligacje warte kilkanaście milionów złotych. Ponadto nie wyklucza on zagranicznych projektów akwizycyjnych.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. W 2011 r. spółka Ursus połączyła siły z innym rodzimym producentem maszyn dla rolnictwa - spółką Pol-Mot Warfama. Władze spółki zadecydowały o przeniesieniu produkcji ciągników do Lublina oraz rozszerzeniu zakresu asortymentowego produkowanych wyrobów.