Linie lotnicze Qatar Airways wprowadzają od 1 lutego codzienne rejsy z Doha do Warszawy od 1 lutego.
Reklama

Dotychczasowy rozkład - cztery rejsy w tygodniu – w efekcie dużego zainteresowania połączeniem - zostanie wzbogacony o nowe, dodatkowe rejsy, oferując tym samym przeloty we wszystkie dni tygodnia. Dodatkowe loty wprowadzone zostały niecałe dwa miesiące po uruchomienu kierunku.

Wzrost częstotliwości oferowanych przelotów jest realizacją przyrzeczenia Prezesa Qatar Airways - Akbara Al Bakera - poczynionego w grudniu, by zwiększyć ilość rejsów na trasie do Warszawy w sytuacji silnego zapotrzebowania ze strony pasażerów.

"Byłem mile zaskoczony, jak dużą popularnością cieszyła się oferowana przez Qatar Airways trasa od momentu uruchomienia Warszawy – nowego miasta docelowego w Europie w ramach dynamicznie rozwijającej globalnej sieci - w zeszłym miesiącu." powiedział.

“Podchodzimy ostrożnie do rozpoczęcia działalności na nowym rynku, stąd ograniczona ilość rejsów. Jednak jak tylko widzimy większe zapotrzebowanie na konkretnej trasie rozwijamy wtedy połączenie oferując dodatkowe rejsy. Dzisiaj zakomunikowany rozwój połączenia to bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Polski – codzienne rejsy to przede wszystkim możliwość większego wyboru połączeń, jak również jeszcze większa możliwość podróży w ramach rosnącej, międzynarodowej sieci, w szczególności do miast Azji, Australii oraz Bliskiego Wschodu. "

Analogicznie, Al Baker wyjaśnił, że również pasażerowie z całego świata będą mieli więcej możliwości połączeń do Polski każdego dnia tygodnia.
"Obsługa popularnych tras z ofertą rejsów codziennych jest jedną z naszych kluczowych strategii. Byliśmy pewni, że połączenie Doha - Warszawa stanie się bardzo popularną trasą, jedynie nie spodziewalismy się, że nastąpi to tak szybko." dodał Al Baker.

Połączenie Warszawa – Doha zostało uruchomione w dniu 5 grudnia. Warszawa była 32 miastem w Europie na globalnej mapie połączen Qatar Airways (dynamicznie rozwijająca się mapa połączeń przewoźnika obejmuje Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Azję i Pacyfik, Amerykę Północną i Amerykę Południową).

Połączenie do Warszawy jako 12 i jednocześnie ostatnia, nowa trasa zostało uruchomiono w grudniu zeszłego roku.

Qatar Airways oferuje najszybsze połączenia między Warszawą, z przesiadką w hubie linii na lotnisku w Dosze, a popularnymi azjatyckimi miastami docelowymi takimi jak: Hanoi, Delhi, Bombaj, Goa, Male, Rijad, Bangkok i Kolombo.