Od 1 września 2013 r. pasażerowie korzystający z przelotów liniami lotniczymi Qatar Airways na całym świecie będą mogli zabierać ze sobą więcej bagażu dzięki zwiększeniu limitów bagażowych przypadających na jedną osobę.

W Klasie Ekonomicznej dozwoloną wagę bagażu zwiększono z 23 kg do 30 kg, a w Klasie Business i Pierwszej – odpowiednio z 30 kg do 40 kg i z 40 kg do 50 kg. Liczba walizek nie zmieniła się i nadal zależy od rodzaju zakupionego biletu. Podwyższony limit bagażu nie dotyczy lotów do portów, w których obowiązuje rozliczenie od sztuki bagażu.
“Zmiana standardowego limitu bagażu następuje w okresie, kiedy liczba naszych portów docelowych wzrasta, a nasz globalny zasięg poszerza się”, powiedział Dyrektor Generalny Qatar Airways Akbar Al Baker. “Liczba pasażerów, którzy wyjeżdżają na dłużej, zarówno w celach biznesowych, jak i wypoczynkowych, odzwierciedla potrzebę zwiększenia dopuszczalnej wagi bagażu, niezależnie od miejsca docelowego podróży”.

Pasażerowie, którzy wylecieli przed 1 września, będą mogli skorzystać ze zwiększonego limitu bagażu podczas podróży powrotnej, jeśli rozpocznie się ona 1 września lub później. We wrześniu Spółka opublikuje także nowe taryfy Nadbagażu, w których również będzie można zaobserwować wzrost. Na stronie qatarairways.com pasażerowie będą mogli zakupić możliwość przewozu Nadbagażu po stawkach ze zniżką aż do 20%. Członkowie Klubu Privilege nadal będą mogli cieszyć się dozwolonym nadbagażem, obok nowego, zwiększonego limitu bagażu.

Linie lotnicze Qatar Airways odnotowały dynamiczny wzrost w ciągu zaledwie 16 lat działalności, oferując obecnie przeloty nowoczesną flotą 129 samolotów do 128 kluczowych, zarówno dla biznesu jak i turystyki, portów docelowych na całym świecie.

W tym roku Qatar Airways uruchomiły już rejsy do 6 nowych miast – Al.-Kassim (Arabia Saudyjska), Nadżaf (Irak), Phnom Penh (Kambodża), Chicago (USA), Salala (Oman) i Basra (Irak) a teraz jeszcze Sulaymaniyah (Irak).

W ciągu najbliższych kilku miesięcy sieć będzie rozwijać się dalej, o następujące miasta: Chengdu, Chiny (3 września), Addis Abeba, Etiopia (18 września), Międzynarodowe Lotnisko w Clark, Filipiny (27 października) oraz Filadelfia, USA (2 kwietnia 2014).